nikomedia gezisi

Herkes kendi aracıyla ya da hızlı trenle gelir. Söğütlüçeşme’den 08:00’de kalkan tren 09:30’da İzmit’te oluyor. İstasyon müzenin yanında. Gerekli yerlerde taksi tutulur. Müzekartlarınızı alınız. Hes kodu sorabilirler.
Gönlümüzdeki program:
İzmit Arkeoloji Müzesi, Öpüşen imparatorlar, Herakles Heykeli, Diokletianus kabartması, Ermeni mezar stelleri, Mevsimler heykel grubu, dev lahitler ve dahası. Saat Kulesi, Kasr-ı Hümayun Sarayı (Diokletianus’un Sarayı buradaymış). Redif Binası, nympheum, eski Katolik Okulu ve Kilisesi, Bakırcılar Çarşısı, öğle yemeği molası (İzmit köftesi, kokoreç, döner, sulu yemekçiler, meşhur Nuriye tatlısı, çarşı kahvehanesi, eski fırın)
Taksiyle Akropol’e çıkış. Santa Barbara Kulesi, Sur duvarları, devşirme taşlar, antik tiyatro kalıntısı, Orhan Camii (eski Ayasofya), Körfez manzarası, eski konaklar, Akçakoca Camii ve Hamamı, ülkemizdeki en güzel Atatürk evlerinden biri (Koleksiyonu müthiş), Ermeni Mahallesi, Selim Sırrı Paşa Konağı, eski Protestan Kilise, vakte göre SEKA Park tarafı, pişmaniye alışverişi, isteyenler Gayret Gemi Müzesi’ni de gezebilirler. Dönüş için 18:11’de İstanbul’a hızlı tren var. Kaçırırsanız, daha sonra da var

Yorumlar

Yorum