ANTEP – NEMRUT – GÖBEKLİTEPE – URFA – HARRAN

ANTEP – NEMRUT – GÖBEKLİTEPE – URFA – HARRAN

Gezi Lideri: Hüseyin Avni Özkan
İletişim:0(532) 425 04 26

GÖNLÜMÜZDEKİ PROGRAM:

1.Gün:  Gaziantep’e hareket.. Katmer tadımı, Zeugma Mozaik Müzesi ardından öğle yemeğinde Küşleme, Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Antep Kalesi ve Bey Mahallesi  gezisi sonrası  akşam yemeği ve ardından geceleme Gaziantepte.

2.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Halfeti oluyor. Burada yapacağımız tekne gezintisi ile Rumkale’yi  geziyor ve ardından    Adıyaman Kahta’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Burada, Arsemia kalıntıları, Cendere Köprüsü, Kahta, Nemrut’a çıkış, Kommagene Kral ve Tanrı Anıtları, ve gün sonunda muhteşem bir manzara ile Nemrut’ta güneşi batırıyoruz.
Öğle ve akşam yemekleri Adıyaman’da.  Koanklama burada olacak.

3.Gün:  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası günün ilk durağı tarihin seyrini değiştiren tepelerden biri olan Karahantepe olacak. Öğle yemeği kumanya ve ardından Urfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Harran , Haşimiye Meydanı’nda Ciğer Kebap, geceleme Urfa’da…

4.Gün:  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız tarihin kırılma noktalarından biri olan Göbeklitepe olacak. Ardından Süryani ve Ermeni mahallelerini geziyor ve Urfa Çarşı’ya geçiyoruz.  Gümrük Han’da menengiç kahvesi ile vereceğimiz mola sonrası  Ulu Camii, kiliseler, Balıklı Göl, Halil-ür Rahman, Ayn Zeliha göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.Sonrasında öğle yemeği için Urfa Çarşı’da boş zaman.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

3 Gece Otel Konaklaması

3 Kahvaltı

3 Akşam Yemeği

3 Öğle Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ulaşım

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Uçak Biletleri

Son Gün  Öğle Yemeği

Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tüm Şahsi Harcamalar

Uçuş Bilgileri:

Gidiş
08:40 SAW 10:15. Gaziantep THY

Ya da

08:50 İstanbul Havalimanı 10:25 Gaziantep THY

Dönüş
20:30Urfa Havalimanı 22:20 İstanbul Havalimanı