Ahmet Faik Özbilge ve Erkan Eseroğlu ile birlikte Berlin & Berlin

Postdam Turu ve Tekne Turu Dahil.

Önerdiğimiz ve Havaalanı Transferleri Yapılacak Olan Uçuşlar

THY
05 ekim 2023 THY SAW-BERLİN (BRANDENBURG) 09.20-11.15
08 Ekim 2023 THY BERLİN (BRANDENBURG) -IST 19.35 – 23.20

Gezi Ücreti : 790 EUR

Tek kişi Farkı : 270 EUR

Not: Pegasus ile katılım sağlamak isteyen misafirlerimiz için; (Transferler THY uçuşlarına göre yapılacaktır.Bu uçuşları tercih eden misafirlerimiz havaalanı transferlerini kendileri karşılayacaktır. Gezi programını yetiştirmek, Berlinde daha fazla vakit geçirmek adına THY uçuşları tercih edilmiştir.)

Gidiş Saw-Berlin 10.15-12.10

Dönüş Berlin-Saw 16.30- 20.15

Gönlümüzdeki Program:

1.Gün
Havalimanı transferi sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve Berlin turumuz başlıyor. İlk olarak Ku Damm Caddesi, Tiergarten Parkı, Brandenburger Kapısı- Reichstag (Alman Parlamento Binası)- Doğu Yakası Galerisi- Alexanderplatz Meydanı- Berlin Katedrali – Charlottenburg Sarayı – Holocaust Anıtı gibi şehrin belli yapılarını ziyaret ediyoruz. Konaklama Berlin.

2.Gün
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası 1999 senesinden beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Müzeler adası olarak adlandırılan bölgeye gidiyoruz.
Yeni Müze, Eski Müze, Pergamon Müzesi, Bode ve Eski Ulusal Müze’yi vaktimiz yettiğince geziyoruz. Bulunduğumuz bölge Spree nehri üzerinde yer almaktadır. Müze gezilerimiz sonrasında bizi Spree nehri üzerinde 1 saat sürecek olan tekne turu bekliyor. Ardından Oberbaum Köprüsü üzerine konuşup Reichstag’a geçiyoruz (Hitler’in intihar ettiği yer) Konaklama Berlin.

3.Gün
Merkeze 1,5 saat uzaklıktaki Potsdam’a gidiyoruz Berlin’in sayfiyesi diyebileceğimiz, sarayları, kafeleri, yemyeşil parklarıyla meşhur yerleşim.
Dönüşte Kreuzberg’e uğrayabiliriz. Check Point Charlie. Berlin Duvarı.Konaklama Berlin.

4.Gün
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası kentin en hareketli noktalarından biri olan Gendarmenmarkt Meydanı’na gidiyoruz. 18.Yy’a ait katedralleri ziyaret edip, hediyelik eşya dükkanlarına uğrayıp meydanda son kahvelerimiz yudumlayıp havaalanı transferimiz için yola çıkıyoruz.

Dahil Olanlar:

-3 Gece Otel Konaklama

-3 Sabah Kahvaltısı

-Rehberlik

-Seyahat Sigortası

-Postdam Turu

-Tekne Turu

Dahil Olmayanlar:

-Uçak Biletleri

-Öğle ve Akşam Yemekleri

-Müze Girişleri

-Kişisel Harcamalar

Fotoğraf: Unsplash // Anthony Reungere