AİZANOİ’DEN  KRAL MİDAS’IN  VADİSİNE  (FRİGLERİN İZİNDE )

Gezi Lideri: Hilmi Çalış
İletişim:0(506) 638 20 04

Buluşma Yeri ve Saati:Gayrettepe Dedeman Otel Önü:07:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi:07:45

Tur Tarihi: 17- 19 Nisan 2020
Tur Ücreti:1400 TL

Tek kişilik oda farkı (250 TL)

Gönlümüzdeki Program:

Beraberce baharı karşılamaya gidelim mi?

Anadolu’nun, insana beklenmedik güzellikler sunduğu, zengin bir kültür perdesini kendimize sahne yaparak baharın tazeliğini geçmişten bugüne yansıyan bir filmi seyretmeye davetlisiniz.

İstanbul’dan erken saatlerde yola çıkıp, öğleye doğru Eskişehir’deki otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra rotamızda Porsuk Nehri kenarında kurulu bu kentin ana dokusunu oluşturan Odunpazarı bölgesi, Kurşunlu Külliyesi ve Lületaşı  Müzesi, cam atölyeleri, ticaretin yüzyıllardır sürdüğü Atlıhan ve geçen aylarda açılışı yapılan Modern Sanat Müzesini ziyaret edip akşam yemek saatinde bölgedeki yerel bir restaurantta yerel lezzetlerle tanışacağız.

Ertesi sabah, Efsanevi Kral Midas’ın anıtına geçeceğiz. Ana Tanrıça’ya adanmış bu alanı ziyaret edip, Kütahya’yı gezeceğiz. Bölgenin hakimi Germiyanoğlu Beyliğine ait bir evi, Macar kanaat önderi olan Lajos Kossuth evini, Ulucami ve bir sonraki durağımız olan Yazılıkaya anıtına hazırlık olacak bilgileri de alacağımız arkeoloji Müzesini görüp akşam için yine otelimize geri dönüyoruz.

Son gün ise istikamet Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde ülkemizde en iyi muhafaza edilmiş tapınaklardan biri olan Zeus tapınağı, tarihteki ilk borsa binası, tiyatrosu, stadyumunu da barındıran Aizanoi kentini keşfedeceğiz.

Dahil Olanlar:

2 gece 5* otelde konaklama,

Sabah,öğle ve akşam yemekleri,

Ulaşım,

Seyahat Sigortası

Rehberlik

Dahil Olmayanlar:

Müze ve ören yeri girişleri ile kişisel harcamalar.