AĞRI DAĞI’NDA TREKKİNG

Gezi Lideri: Pembe Özdemir
İletişim: 0(532) 411 86 90

Dağ Rehberi: Rohat Çeven
İletişim: 0(541) 218 76 93

Tur Ücreti: 3500 TL

Gidiş: THY 9:10-11:25
Dönüş: THY 12:20

Hayatınız da deneyimleyeceğiniz en güzel yürüyüş.Beni bu kadar mutlu eden başka aktivite yaşamadım.Tek geçerim. SağlıklI herkes Ağrı’ ya yürüyebilir.

Trekking yaparken belden kemerli sırt çantası ile yürüyoruz.Çantamızda en az bir litre taşıyabiliyorsak 2 litre su ve lunch paketlerimiz olmalı..Batton ile yürümek şart ve iyi bir yürüyüş ayakkabısı (bot) ile , en önde yürüyüş rehberi onun arkasında en zayıf halka adım adım yorulmadan yürüyüş.
Biz yürürken çantamız da yukarıda yazdığım gibi çok az bir şey taşıyoruz..Bir aşçımız,çadır kurucuları olacak.Her bir çadır da 2 kişi konaklayacaktır.Kendi kamp malzemeleriniz de kabulümüzdür biz taşıma işlemini yapıyoruz.İlerleyen zamanda gerekli malzemeler hakkında bilgi verilecektir.

1.Gün: 3 Temmuz ;
Doğubeyazıt Doğuş Otel buluşma.
Uçuş bilgileri;
Ağrı Havalimanı-Doğubeyazıt: 90 km
Iğdır Havalimanı: Doğubeyazıt: 50 km.
Hangisi ile gelirseniz gelin havalimanın’dan Doğubeyazıt’a ulaşım vardır.

Bizim buluşma noktamız Doğuş Otel-Doğubeyazıt olacaktır.

Konaklama otel akşam yemeği dışarıda (Ağrı hakkında toplantı yapılacak)

2.Gün: 4 Temmuz;
Kahvaltının ardından 8:30’da otelden çıkış.Eli köyüne varıyoruz.Rakım 2200 m yemek paketlerimizi alıp 3200 m’ye yürüyoruz(4.5 -5 -6. Saat)
1.kamp yerine ulaşıyoruz.Çadırda konaklama ve akşam yemeği.Sohbet muhabbet den sonra çadırımız da istirahat.

3.Gün.5 Temmuz ;
Kahvaltının ardından 9:30 depar, öğle yemeği paketimizi alıp tırmanışa başlıyoruz.Orta seviyede 4 ve ya 6 saat yürüyerek (katılımcıların performansına bağlı olarak zaman kısalabilir ya da uzayabilir)4200 m’ye çadırlarımıza yerleşiyoruz.
Akşam yemeği çadır mutfakta.

4.Gün.6 Temmuz;
Gece yarısı 1:30-2:00 gibi gerekli malzemelerimizi takıp sıkıca giyindikten sonra zirve yürüyüşümüz başlıyor.(5137 m) Rehberimiz eşliğin de yavaş ve kararlı adımlarla yürüyoruz.Hedefi unutmuyor sadece zirve için konsantre oluyoruz.Sabah güneşini zirve de doğmasını fotoğraflayıp , içimiz ısınsın diye yanımızda götürdüğümüz Ararat Konyağı’mızla zirveyi taçlandırıyoruz.Ve dönüş başlıyor yaklaşık 2,5-3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sıcak kahve ve çay ile nefis kahvaltı bizi bekliyor olacak.Zirve ye ulaşmışlığın mutluluğunu anlatılmaz yaşanır.
Epeyce dinlendikten sonra 3200 m’de ki kampımıza yürüyoruz.Zirve ye çıkmanın keyfi ile çadır meyhane bizi bekliyor olacak.

Konaklama Çadır Otel’de:).

5.Gün – 7.Gün Temmuz;
3200 m kampın da kahvaltı dan sonra normal yürüyüş kıyafetleri ile dönüş yolunu yavaş yavaş yaklaşık 3 saat yürüyerek Eli köyüne varıyoruz.Minibüs bizi bekliyor olacak .30 dakikalık mesafeyi Ağr’ yı arkamız da bırakarak otelimize tekrar yerleşiyoruz.Artık hamamı hak ettik.Erken dönmek isteyen şehre vardığımız gün Ağrı üzerin den evlerine dönebilirler.
Ben yorgunum hamam dan sonra bu gece de konaklayacağım diyenler bir gece daha konaklayıp bir gün sonra erken uçak ile evlerine mutlu mutlu dönülüyor.

Turumuza dahil olanlar;
Rehber,
Çadır,
Malzeme eksikse cüzzi ücretlerle kiralanabilir ,baston,krampon vs gibi.
Seyahat sigortası,
Tüm konaklamalar,
Sabah,öğlen,akşam yemekleri,3200 m dönüş kampında 1 litre ….meyve suyu.

Tura dahil olmayanlar;
Gidiş – dönüş uçak biletleri,
Trekking kıyafetleri,batton,zirve ye giderken krampon,eldiven ,mont,gözlük vs gibi elimizde var olanlardan yardımcı oluruz.
Telefonlar dağda çekiyor. Powerbank yedek getirebilirsiniz daha iyi olur.Gidiş tarihi yaklaştıkça daha fazla detay verilecektir.

Yorumlar

Yorum