ANTEP-HALFETİ-URFA-GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE-DİYARBAKIR

Alınması Gereken Uçuşlar:

GİDİŞ: İstanbul-Gaziantep 27.03.2024

THY IST 06.40-  GZT 08.30 (İstanbul yeni havalimanı)

ANADOLU JET: SAW 07.00- GZT 08.40 (Sabiha Gökçen Havalimanı)

DÖNÜŞ: Diyarbakır-İstanbul 30.03.2024

 THY: DIY 22.20-IST 00.35

ANADOLU JET: DIY 20.10- SAW 22.10

Gezi Bedeli: 13500 TL

Tek Kişi Farkı: 2550 TL

GÖNLÜMÜZDEKİ PROGRAM:

GÖNLÜMÜZDEKİ PROGRAM:

1.Gün:  …… uçuşu ile Gaziantep’e varış.Şehir gezisi, Zeugma Mozaik Müzesi ardından öğle yemeği molası, Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Antep Kalesi ve Bey Mahallesi  gezisi ve ardından geceleme Gaziantepte.

2.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Halfeti oluyor. Burada yapacağımız tekne gezintisi ile Rumkale’yi  geziyor ve ardından Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz.İlk durağımız Göbeklitepe. Urfa Çarşı, Balıklı göl, Gümrük Han, Ulu Camii, Halil-ür Rahman gezileri sonrası akşam konaklama Urfa’da.

3.Gün:  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası günün ilk durağı tarihin seyrini değiştiren tepelerden biri olan Karahantepe olacak. Öğle yemeği, Harran, Bazda mağaraları, Han-el Bahrur Kervansarayı, Soğmatar, Haşimiye Meydanı’nda Ciğer Kebap, geceleme Urfa’da…

4.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Urfa’dan ayrılıyoruz ve Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Ulu Camii, Dört ayaklı Minaresi ile ünlü Şeyh Mutahhar Camii, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Han, Surp Giragor Ermeni Ortodoks Kilisesi, Mar Petyun Keldani Katolik Kilisesi, Diyarbakır Surları, Heysel Bahçeleri manzaralı Keçi Burcu ve 10 Gözlü Köprü gibi birçok yapıyı geziyoruz. Akşam üzeri havaalanı transferimiz gerçekleşiyor.

Dahil Olanlar

-3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

-Öğle Yemekleri

-Rehberlik

-Otobüs ile ulaşım

-Tüm Geziler

-Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar

-Uçak Biletleri

-Müze ve Ören Yeri Girişleri

-Akşam Yemekleri

-Kişisel Harcamalar