MURAT YANKI ile BİR BAŞKA KAPADOKYA
13 Temmuz Cumartesi-14 Temmuz Pazar 2019
(1 gece – 2 gün)

Gezi Lideri: Murat Yankı
Tel: 0532 2441527

Buluşma Yeri: Avanos – Ulaş Kafe
Buluşma Saati: 10.00 (13 Temmuz Cumartesi)

Gezi Ücreti: 950 tl (4 Yıldızlı otelde, 2 kişilik odada kişi başı)
Single Oda Farkı: 120 tl
.
Önerilen Uçuş Noktaları: NEVŞEHİR ve KAYSERİ
Önerilen Uçuş Saatleri: :
Geliş: 13 Temmuz Saat 06.30-07.30 aralığı
Dönüş: 14 Temmuz 19.30’dan itibaren

Her iki havalimanından Kapadokya’ya shuttle hizmeti vardır. Shuttle hizmeti veren firmaların isim ve telefon numaraları aşağıdadır:
Kapadokya Ekspres: 0.384.2713070, Ats : 0384.2712930, Helios Transfer: 0.384.2712257

TUR TANITIMI:
Kapadokya’da yaşadığım 10 yıllık sürede en çok Temmuz aylarını sevdim. Nisan ve Mayıs’ın harala gürele turist kalabalığı, Haziran’ın geleneksel kırk ikindi yağmurları nihayet temmuzda sona erer, 1200 metre rakımındaki Anadolu yaylasında renkler sarı yeşil olur, gündüzleri kemiklerimizi hayli ısıtan güneş akşam olup kaybolunca özellikle Uçhisar gibi yüksek kasabalarda adeta bir limonata serinliği hissedilirdi. Kapadokya’nın en sevdiğim ayı olanTemmuz’da sıra dışı bir Kapadokya turuna bekleriz.
.
TUR PROGRAMI:
Bu turda Kapadokya’nın gözlerden uzak, az bilinen köşelerini keşfedeceğiz:
1.Gün: 13 Temmuz… Avanos’ta Kızılırmak kıyısında buluşmanın ardından, güne Kızılvadi’de yapacağımız bir yürüyüşle başlayacağız. Ortahisar’dan başlayan yürüyüş Çavuşin Kasabası’nda sonlanacak ve yürüyüş sonunda Çavuşin’de bulunan, Tüm Kaya Kiliselerinin en eskilerinden biri olan Vaftizci Yahya Kilisesi’ni geziyoruz. Öğle yemeği molasının ardından 3 bin yıllık iki kaya yazıtı: Topada (Acıgöl) ve Sivasa (Gökçetoprak) kaya yazıtları, Tatlarin yeraltı şehri ve Tatlarin Kilisesi geziliyor. Otele dönüş, konaklama.
2.Gün: 14 Temmuz… Üzengi Vadisi’nde bir sabah yürüyüşü. Pancarlık Vadisi’ndeki Aziz Teodor Kilisesi gezisi. Kapadokya’nın, Yaşar Kemal’in de konakladığı ilk otelinin bulunduğu Ortahisar kasabası. Öğle yemeği molası Sinasos’ta. Keşlik Manastırı gezisi. Kapadokya’nın bilinen tek Roma dönemi kalıntısı Sobessos antik kenti, Kırk Şehitler kilisesi (izin alabilirsek), Uçhisar ve Avanos. Ayrıca profesyonel sommelier olan rehber Murat Yankı eşliğinde şarap tadımının ardından Yaklaşık 18.30’da Avanos’ta tur bitişi ve havalimanına transfer.

Yukarıda adı geçen bazı kilise ve ören yerleri gezinin yapıldığı dönemde restorasyona girmiş veya teknik nedenlerle kapatılmış olabilir. Bu durum için özür dileriz.

Gezi ücretine dahil olanlar:

1 piknik öğle yemeği,
1 akşam yemeği,
4 yıldızlı otelde konaklama, sabah kahvaltısı,
1 tadım,
Murat Yankı’dan rehberlik hizmeti.
Gezi boyunca klimalı konforlu araç

Gezi ücretine dahil olmayanlar: Kapadokya’ya ulaşım, 1 öğle yemeği, müze ve ören yeri girişleri, bahşişler

Yorumlar

Yorum