Gezi Lideri : Murat Yankı
Tel: 0532 244 15 27

Kontenjan: Gezi 15 kişi

Gezi ücreti: 660 € (çift kişilik odada, kişi başı) (single farkı 80 €)

Kayıt Formu:
(Detaylı bilgi için Murat Yankı ile temasa geçiniz 0532 244 15 27)

Bir Antik Roma Dönemi hayranı olan imparator Justinianos 527 yılında tahta çıkar çıkmaz iki büyük özleminden ilkini gerçekleştirmek istemekteydi. Bu, 395 yılına dek birleşik olan Roma İmparatorluğu’nu yeniden canlandırmaktı. Bunun için de özellikle İtalya’da kaybedilmiş topraklar geri alınmalıydı. İmparator bu nedenle Kuzey İtalya’daki Ravenna’yı kendine hareket noktası ve Avrupa’daki başkenti yaptı ve bu kentte pek çok eser meydana getirdi. Bu nedenle Ravenna’ya ayrıca İtalya’daki Bizans denilmektedir. Yolculuğumuzda yalnızca Ravenna’yı değil, kızıl kent Bologna ve çok güzel bir ortaçağ kasabası olan Dozza’yı da keşfeceğiz.

Ulaşım: 2 seçenek söz konusudur:
1. Seçenek: THY TK1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.30’da Bologna’ya hareket. Yaklaşık 2 saat 40 dakika sürecek uçuş sonrası Bologna Havaalanı’na yerel saat ile 10.15 varış ve tura başlama.
THY Dönüş 23 Aralık Pazartesi 18.30

2. Seçenek: Aynı gün Pegasus Havayolları’nın da Bologna’ya uçuşu var ve 11.35 İstanbul’dan hareket ederek 12.20’de Bologna’ya varıyor. Bu uçuş da kullanılabilir. O halde Bologna kent merkezinde buluşulacaktır.
Pegasus Havayolları dönüş: 23 Aralık Pazartesi 17.50

GÖNLÜMÜZDEKİ PROGRAM

21 ARALIK 2019 İstanbul – Bologna – Ravenna
Bologna tarih açısından İtalya’nın en önemli şehirlerindendir. Ayrıca yemek kültürü olarak en gelişmiş şehridir. 1088 yılında kurulan dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde bulunmaktadır. Şehir gezimizde göreceğimiz başlıca noktalar; Piazza Maggiore, Piazza del Nettuna, Palazzo di Re Enzo olacaktır. Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi de Bologna’da alıyoruz. Bologna gezimiz sonrası Ravenna’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Ravenna’da.

22 Aralık 2019 Ravenna
Sabah kahvaltımızın ardından Ravenna şehrini keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Aynı zamanda bir liman kenti olan bu tarihi şehirde Unesco Dünya Mirası listesinde çeşitli yapılar bulunmaktadır. Otelden ayrıldıktan sonra bu güzel şehri keşfe başlıyoruz. Gezimiz esnasında Basilica di San Vitale, Mausoleum of Galla Placidia, Battistero Neonano, Piazza del Popolo, Teatro di Dante, La tomba di Dante Alighieri gibi yapıları göreceğiz. Gecceleme ve akşam yemeği Ravenna’da.

23 Aralık 2019 Ravenna –Dozza – Bologna – İstanbul

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Bologna yakınlarında, İtalya’nın en güzel kasabalarından Dozza’ya yol alıyoruz. Dozza, muhteşem surları ve kalesiyle hem Ortaçağ hem de Rönesans özelliklerini yansıtıyor. Bu güzel kasabayı keşfediyoruz. Sonrasında ise yaklaşık bir saat yolculuk sonrasında Bologna Havalimanı’nda saat 16 civarında turu sonlandırıyoruz.
Tur fiyatı:
Kişi başı 660 euro (Uçak hariç)
Sgl oda farkı: 80 euro
Önerilen oteller:
Hotel NH Ravenna * veya Grand Otel Mattei 4*.
Fiyata dahil olanlar:
3 tam gün ulaşım hizmeti.
4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
Profesyonel rehberlik.
Seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayanlar:
İstanbul-Bologna-İstanbul uçak bileti
Yurtdışı çıkış harcı
Öğle ve akşam yemekleri
Müze girişleri
City tax (otellere ödenecek): Günlük 3 euro kişi başı
Kişisel harcamalar

Yorumlar

Yorum