BİZANS’IN KALBİNE YOLCULUK
AYASOFYA’DAN – BUKOLEON SARAYI’NA

Gezi Lideri: Sevil Uzel
İletişim: Hayri Birinci 0(533) 246 27 37

Buluşma Yeri: Ayasofya Müzesi İçi
Tur Ücreti: 80 TL

(Ücrete sadece rehberlik ve 15 kişiyi aşan gruplarda kulaklık hizmeti dahildir. Geri kalan tüm harcamalar katılımcılarımıza aittir.)

Bizans (Roma) adı verilen ve İstanbul’u başkent ilan eden uygarlığın izlerine ,eserlerine parmaklarımızla dokunup onların tam kalbinde o günleri zihninizde canlandıracak olayları ve İstanbul’un başkent oluşunu anlatıyoruz.

Gönlümüzdeki Program:

İlkin Ayasofya Müzesi’nin detaylı gezisi (Megalo Ekklesia, Iustinianos ve Theodora, Nika İsyanı, Prokopius’un Gizli Tarihi, Miletli Isidoros ve Trallesli Anthemius, Kubbe, Deprem, Puzolan, Ağlayan Sütun ! , Vikingler, Latinler, Enrico Dandolo, Deesis, Theotokos, Konsiller, Zoe, Gynaikeion, Serafimler, Ioannes Chrysostomos, Mozaik, Komnenoslar, Vaftizhane ve daha bir çok önemli nokta.

Yemek molası….

Hipodrom ( Carceres, Bronz Atlar, Maviler ve Yeşiller, Kathisma, Spina, Porphyrius, Yılanlı Sütun, Obelisk, Örme Sütun, Kılıç Arslan, Sphendona, Burunsuz Iustinianos vs….) Nakilbend Sarnıcı (Nakkaş Halıcılık), Küçük Ayasofya Camii (Aziz Sergios ve Bakkhus Kilisesi), Surlar, Boukoleon Sarayı Kalıntıları…