NERMİN HATAY İLE DOLU DOLU EYÜP

Gezi Lideri: Nermin Hatay

İletişim: 0(531) 660 22 26

Buluşma Yeri:Teleferik İstasyonu
Buluşma Saati: 10:00

Gezi ücreti:80 TL
(Ücrete sadece rehberlik ve 15 kişiyi aşan gruplarda kulaklık hizmeti dahildir, geri kalan tüm harcamalar katılımcılara aittir.)

Gönlümüzdeki Program:

Saat 10:00’da buluşup teleferik ile İdrisi Bitlisi Tepesi’ne çıkış. İstanbul’un 7 tepesi – Cellat mezarlıkları.
Karyağdı Tekkesi ( Bektaşi Tekkesi)
Pierre Loti Kahvesi ve Pierre Loti. Arvasi Hazretleri Tekkesi. Necip Fazıl Kısakürek Aile Kabristanı. Maraşel Fevzi Çakmak Kabri ziyareti. Mevlana Küçük Hüseyin Efendi ve Üzeyir Garih. Esat Coşan Kabri. Dünyanın en uzun yaşayan insanı Zaro Ağa’nın kabri. Cihan pehlivanı Kara Ahmet Kara Türbesi. Dünyanın en güzel celi sülüs mezartaşı.
Öğle yemeği molası.
Saçlı Abdülkadir Camii ve Mescidi. Sokullu Mehmet Paşa Türbesi, eşi İsmihan Sultan’a ait dar’ül kurra. Ebussuud Sıbyan Mektebi ve Kabri. Deprem kuyusu. Mahfiruz Hatice Sultan İmarethanesi. Kanuni’nin ölümünü bilen dördüncü kişi Feridun Ahmet Paşa Türbesi (dışardan). Sarayın yalnız kadını Adile Sultan. Cülüs yolu ve Taklid-i Seyf Merasimi. Eyüp Sultan Cami ve Türbesi. Semiz Ali Paşa, Ali Kuşcu, Nişancı Ahmet Paşa Türbeleri. Osmanlı’nın siyah incisi Beşir Ağa Türbesi. Kaybolan mezartaşları. Koca Hüsrev Paşa. Prens Sabahattin. Sultan Mehmet Reşat Kabri ve Reşadiye Numune Mektebi.