9-10-11 EYLÜL 

DOÇ.DR.FERUDUN ÖZGÜMÜŞ İLE

  EPHESOS(EFES), ARTEMİS TAPINAĞI, SELÇUK, AYASULUK, DİDYMA(DİDİM), APOLLON TAPINAĞI, MİLETOS(MİLET), BAFA GÖLÜ, LATMOS, PRİENE, MAGNESİA

İLETİŞİM : 05377139360

Uçuş Bilgisi

9 Eylül Cuma

THY 08.00 İST-İZMİR (İST)

PEGASUS 08.05 İST-İZMİR (SAW)

11 Eylül Pazar

THY 19.50 İZMİR-İSTANBUL (İST)

PEGASUS 20.10 İZMİR-İSTANBUL (SAW)

1.GÜN

 Havaalanında buluşup vereceğimiz kahvaltı molasının ardından, Artemis kutsal yolunu takip ederek Artemis Tapınağını ziyaret ediyoruz.  Buradaki anlatımlarımız sonrası Selçuk’a geçiyor ve Selçuk Müzesi gezimiz sonrası 14.Yy’da Aydınoğlu İsa Bey tarafından yaptırılan İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. M.S 7.Yy da Efes’teki eski Piskoposluk Kilise ’sinin yerini alan St. Jean Kilisesi ve Ayasuluk Tepesini gezdikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Mola sonrası Prehistorik Dönem ’den Roma Dönemi’nin sonuna kadar, inanç açısından her zaman aktif bir kent olan Efes Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Çok önemli bir kült merkezi olan Efes, aynı zamanda Antik Dünya’nın liman kentleri arasında ticari anlamda önemli bir yere sahiptir. Antik Efes Limanı devamında Yedi Uyurlar ve sonrasında Didim’de bulunan otelimize geçiyoruz.

 2.GÜN

 Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Antik Dünya’nın önemli kehanet merkezlerinden biri olan Didyma Antik kentine gidiyoruz. Apollon’a adanmış olan Apollon Tapınağını ziyaret ediyor ve Antik dönemde en büyük üçüncü kutsal alan olan tapınak gezimiz ve anlatımlar sonrasında bir başka kutsal kente Miletos (Milet) ‘a doğru yolculuğumuz başlıyor. Antik dönemde çok önemli bir havza olan Menderes nehri yakınında kurulan tanrı Apollon ile bağlantılı olan Milet Antik Kenti gezimizin ardından Bafa Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Burada Bafa Gölü çevresinde öğle yemeği molası veriyoruz. Latmos (Beşparmak) dağları eteğinde Karia uygarlığının önemli kentlerinden Latmos Antik kentini geziyoruz.  Çevre gezisi, Karahayıt ve Kapıkırı köylerinde yer alan Manastır kiliseleri kalıntılarını gördükten sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz.

3.GÜN

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası, şirin bir Rum köyü olan Doğan Bey gezimiz sonrası, İyonya kentlerinden biri olan Menderes nehri çevresine kurulan Priene Antik Kentini geziyoruz. Ardından Ortaklarda öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından Efes’e girişi sağlayan iki kapıdan birinin de ismi olan (Magnesia Kapısı) iki kent arasında birlik anlaşmalarının yapıldığını bildiğimiz Magnesia Antik Kentini gezip İzmir Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

2 GECE OTEL KONAKLAMA

2 SABAH KAHVALTISI

2 AKŞAM YEMEĞİ

PROFESYONEL REHBERLİK

SEYAHAT SİGORTASI

LÜKS OTOBÜS İLE ULAŞIM

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

UÇAK BİLETLERİ

ÖĞLE YEMEKLERİ

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ(MÜZE KART ALMAKTA FAYDA VAR.)

KİŞİSEL HARCAMALAR

Tek Kişi Farkı 500 TL

Yorumlar

Yorum