Ergican ve Ergisoy Acarbaş ile “AŞİYAN’DAN ÜSKÜDAR’A GİDERİKEN +MUSİKİ

İletişim : 0532 2950891
Buluşma yeri ve saati : 10.00
Bebek Parkı, Otobüs duraģı arkası

Gönlümüzdeki Program:

-Emine Valide Paşa Yalısı (şimdiki Mısır Konsolosluğu) hikâyesiyle başlıyoruz gezimize.
-Ardından Iştirah sokak ve oradaki Aya Haralambos Kilisesini ziyaret ediyoruz. Arka sokaktaki Kavafyan Konağı ve eski Fransız Huzurevini dışarıdan görüyoruz.
-Rumelihisar’a doğru yürürken solumuzda Kayalar Mescidi ve Yılanlı Yalı var
-Aşiyan mezarlığını geçerken ve oradaki bazı ünlülerden ( Yahya Kemal, Orhan Veli, M.Nurettin Selçuk …) bahsediyoruz Onların güfte ve bestelerini Ergisoy Üsküdar’daki Musiki bölümünde seslendirecek zaten.
-Aşiyan, Tevfik Fikret’in evi, yuvası bize muhteşem bir manzara sunuyor .Tabii şairin hayatı ve o dönem edebiyatçıları da ilginç.
-Sahile inip yeni konan seferlerden yararlanarak Üsküdar’a geçiyoruz.
– Yemek muhtemelen burada yenir . Ardından Meydandaki Mihrimah Camii, 3 Ahmet Çeşmesi, Şemsi Paşa Camii ve Valide-i Cedid Camilerini gezip Üsküdar ve tarihi hakkında yeterli bilgiler aldıktan sonra Mimar Sinan Hamamı ve Kara Davut Ağa Camilerinin arasından geçerek Ergisoy’un mini konseri için Abbara’ya doğru ilerliyoruz .
Ergisoy hakkında da kısa bir bilgi vereyim. Kardeşim.olduğu için herşeyin canlı şahidiyim . 4 yaşından itibaren müzikle iştigal etmeye basladı.
Lisedeyken birçok enstrümanı çalardı. I.Ü İktisat Fakültesi yanısıra Yeni açılan Türk Müziği Devlet Konservatuarının ilk mezunlarından oldu. TRT kariyerini İstanbul televizyonu Program müdürü olarak tamamladı