ERMENİSTAN TURU
5 GÜN 4 GECE
 
1.GÜN:
Istanbul Havaalanı 20:00 FlyOne uçağıyla Erivan’a hareket ediyoruz.

Zvartnots Havaalanı’ndan Erivan’daki hotelimizde (Imperial Palace hotel 4*) geliyoruz.

2. GÜN:
İkinci günümüzde Gümrü şehrine doğru yola çıkacağızGümrü’de veya eski adıyla Leninakan, daha da eski adıyla Alexandropol’deyiz bugün. Türkiye tarihinde önemli bir yeri vardır buranın.Gümrü’nün Kars’la kardeş şehir olduğunu söyleyebiliriz. Kars ile aynı mimari özelliklere sahip tarihi evler ile karşılaşma imkanımız olacak.  Şehir turu yapıyoruz. Sanki bir açık hava müzesindeyiz, sanki bize bir 19. Yüzyıl şehri sunuluyor. Akşam yemeği şehirde şirin bir lokantada yapacağız. Yemekten sonra Erivan’a donuyoruz ve otelimize geciyoruz.

3.GÜN:
Sabah kahvaltısından sonra Erivan’ın güzel semtlerini Ermeni Ana Heykelini, Cascade açık hava müzesini, Opera binasını, Kuzey caddesini, Cumhuriyet meydanını gezip, öğleden sonra Ermenilerin dini merkezi olan Echmiadzin sehrine gidip Ana Katedralini ziyaret edeceğiz. Erivan Ulusal müzesini ve Erebuni müzesini ziyaret ettikten sonra yolda Zıvartnots’a gireceğiz, ardından fazla zaman kaybetmeden Khorvirap Manastırına gidip Ararat dağına çok yaklaşarak Turkiye – Ermenistan sınırını yakından görmüş olacağız. Akşam  ise Erivan meydanında bulunan müzikli fıskiyeyi görebiliriz. Gece Erivan’daki hotelimizde (Imperial Palace hotel 4*) konaklayacağız.

4.GÜN:
Sabah Kahvaltı sonrası Garni Tapınağı, Geghard Manastırı, Sevan Gölü, öğle yemeği’nde Sevan gölü balığı yiyebilirsiniz, Sevanavank Manastırı gördükten sonra  dönüşte Ermenistan’ın kayak merkezi olan Tsaghkadzor (Daraçiçek) şehrine gideceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama Erivan’daki Otelimizde…

5.GÜN:
Sabah Kahvaltı sonrası  Anıt Müze ve Konyak Fabrikası, Vernisaj’da alışveriş. Öğleden sonra saat 15.10’da  Zvartnots Havalimanından hareketle 19:10’da Istanbul Havaalanına varıyoruz.

Tur Ücretine Dâhil Hizmetler:

*Kahvaltı+ konaklama,(4*Oteller’de)

*Yerel Türkçe Rehberlik Hizmeti,

*Ulaşım Hizmeti,

*Havalimanı Transferleri,

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

*Araç İçi İkramlar (su, soda).

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:
*Extra harcamalar
*Ararat Konyak Fabrikası müzesinin giriş bileti (10 euro)
*Öğle ve Akşam yemekleri
*Uçak bileti – Istanbul – Erivan – Istanbul (Gidiş-Dönüş)  250-350$

Hotel Imperial Palace 4* – Erivan (merkezde)

Yorumlar

Yorum