Ergican Acarbaş ile “GALATASARAY : MEKTEP, KULÜP, SEMT”

Katılım ücreti: 100 TL, O532 2950891

Buluşma yeri ve saati : 10.00
Galatasaray Meydanı Müze önü (Eski Postane)

Gönlümüzdeki Program:
150+ (kimilerine göre 500+) yıllık camianın, kitabi tarihinin ötesinde, 55+yıllık yaşanmışlıklar temelinde ( öğrenci, sporcu, kulüp üyesi, taraftar mağazıcılığı kurucusu ve semt sakini olarak) hikâyesi ..
– Eski postane önünde buluşturan sonra, tabii ki binanın geçirdiği evreleri de anlattıktan sonra en üst kata çıkarak , kuşbakışı mektebi inceliyoruz..Kimler geldi kimler geçti…
Tevfik Fikret’ten Erdoğan Teziç’e müdürler, Haldun Taner’den Ferhan Şensoy’a yazar ve tiyatrocular, Gündüz Kılıçtan Turgay Şeren’e spor insanları ve bazıları ile ilgili hatıralar…
-Müzeyi gezdikten sonra mekteplilerin yaşam mekânlarından Balık Pazarı, Çiçek Pasaji ve çevresini geziyoruz..Bu arada kültürel birikimin parçası olan Keldani ve Ermeni Kiliseleri, Avrupa Pasajı, Degüstasyon Loka tası gibi yerler de ilgi alanımız içinde.
-St. Antoine, Rejans Hozzapulo pasajı, ilk resmi taraftar mağazaı (açılışta Fatih Terim’le yaşananlar)
-Kallavi sokak civarında yemek molası veriyoruz
Yemekten sonra Eski Çiçekçi Sokak ve trajik cinayetin hikâyesi. Sokağın geçmişiyle ilgili bazı detaylar. Bu sokak bizi Bogazkesen’e götürüyor. Oradan Gül Baba’ nın türbesine ve Cezayir sokaģına uğrayarak çıkıyoruz.
-Çukurcuma’nın.üstünden eski Alyon Sokak ve orada eski Artistler Kahvesi ve mekteplilerin takıldığı diğer mekanlardan hatıralar..
-Hasnun Galip sokaktaki eski.kulüp binası ve 70ler, 80ler 90lardaki kulüpte olan bitenler..
-Son olarak çevrenin o dönemdeki sosyal yaşamı, meyhaneler, randevu evleri vs. bahsederek programı tamamlıyoruz