GÖKÇEADA / İMROZ TURU

27 Haziran Perşembe/30 Haziran Pazar 2019 (3 gece/4 gün)

Gezi lideri: AHMET FAİK ÖZBİLGE

Tel: 0532 4147210

Ulaşım: İstanbul’dan Truva Turizm ile Gökçeada’ya kadar otobüsle
 
Katılım ücreti: 1480 TL (3 gece otel, rehberlik, 4 öğlen yemeği, 3 kahvaltı, geziler.. Odalar 2-3-4 kişilik ve çok yok, en az iki kişi kalınacak, single olmuyor)

Gönlümüzdeki program:

Persembe: İstanbul’dan adaya kadar otobüsle yolculuk (yaklasik 5-6 saat yol)..
Doğru Uğurlu’daki otelimiz Leb-i Derya’ya.. Öğle yemeği için İğde Restoran ya da biran evvel denize kavuşmak istersek Altantürk’te yarım ekmeğe köfte.. Öğleden sonrayı Uğurlu Plajı’nda dinlenerek geçiriyoruz, ayrıca daha ilerideki Gizli Liman’a kadar yürüyüp ordan da denize giriyoruz, Gizli Liman eski bir korsan sığınağı, artık dalgıçların tercih ettiği ıssız bir koy.. İnce Burun gözüküyor, Türkiye’nin en batı ucu!! Akşam yemeği Muhtar’ın Yeri ya da Tepeköy (Agridia) Anjelikis’de, fırında oğlak yiyicez..

Cuma: Fikriye Hanım’ın Yeri’nde kahvalti.. Geziye Patrik Bartholomeos’un doğduğu Zeytinliköy’le (Aya Theodori) başlıyoruz.. Rengarenk cafeler, çiçekli Rum evleri, Rum Okulu ve kilise, Bartholomeos’un evi, terk edilmiş gizemli bir köşk.. Köydeki cafelerde bir dibek kahvesi içmek adetten, ama soğuk sevenler için çok güzel frappe de yapıyorlar, krem karamel ya da sakızlı muhallebi yemek isterseniz Hristo, ayrıca Nosos 1860 ve Madam’ın Yeri de meşhur.. Ordan Aydıncık (Kefaloz) tarafına geçiyoruz, Eşelek, Tuz Gölü ve mini deniz molası, burası daha ziyade surfçülerin tercih ettiği sahil.. Öğle yemeği için Merkez’e (Panaia), yamaçtaki Ecem Mantı’ya… Ablamızın mantısı ve patlıcanlı böreği meşhur, bir de manzarası. Yemek sonrası Yıldızkoy, Mavikoy, Bademli (Gliki), Kaleköy (Mastro), Mustafa’nın Kayfesi, Aya Marina, Kale’ye çıkış, yine müthiş manzaralar, Valentina yolundan limana iniş, Aya Nikola Şapeli. Akşam yemeği Kaleköy deki restoranlardan birinde…

Cumartesi: Kahvalti sonrası büyük bölümü terkedilmiş Dereköy (Shinudi), Çamaşırhane, eski evler, kiliseler ve hüzün.. İsteyenler Kalyope’nin evinde dut şurubu içebilirler.. Yol çok bozuk olmazsa Marmoros Şelalesi doğa yürüyüşü, şelalenin orda kumanyalarımızla piknik, öğleden sonra Pınarbaşı seyir terası, uku çınar.. Tepeköy meydan kahvesi, isteyenler “galaktobureka” (süt böreği) yiyebilir, köy gezisi, kilise, Uğurlu’ya dönüş, akşam yemeği bağ evinde mangal ve yıldız seyri..

Pazar: Kahvaltı sonrası Lazkoy’da son deniz molası, otelden ayrılıp Merkez’e geçiş, eski konak, Metropolitlik ve kilisesi, öğle yemeği ve alışveriş, öğleden sonra İstanbul’a dönüş..
Not: Gezimiz geleneksel gönlümüzdeki program çerçevesinde her türlü sürprize ve değişikliklere açıktır, macera tadında, geceli gündüzlü gezip, göreceğiz, yepyeni insanlarla tanışacağız, bilgilerimizi paylaşacağız, öğreneceğiz, düşüneceğiz, hissedeceğiz ve tabii ki ne de, elden geldiğince yiyip, içip eğlenmekten de geri kalmayacağız….

Yorumlar

Yorum