Gönlümüzdeki Program

1.Gün – 09.06.2017

Uçus saati – Istanbul’dan – kalkış 23:40
Yerevan’a – varış – 02:40 (10.06.2017)

Erivan Zvartnots Havalimanında karşılama. Erivan’daki hotel’e yerleşme.

Uçuş saatlerine göre programın ilk günü değişebilir.

2. Gün
Erivan, Tamanyan park, Ulusal müze, Ejmisdzin, Zvartnots

Sabahtan Erivan’da şehir turu yapacağız, Erivan’ın güzel semtlerini Tamanyan parkı, Cumhuriyet meydanı, Ulusal müzesini gezeceğiz. Oğleden sonra Erivan’dan 15 km uzaklıkta bulunan Ermenistan’ın dini merkezi olan Ejmiadzin katedralini, dönüşte ise Zvartnots katedralini göreceğiz. Gece Erivan’daki hotelde dinlenecegiz.

3. Gün
Khor Virap manastırı, Ararat konyak fabrikası, Ermenistan Tarih müzesi

Kahvaltıdan sonra Türk-Ermeni sınırına çok yakın bulunan Ararat dağın (Ağrı dağı) yamaçlarında bulunan Khor Virap manastırına gideceğiz. Erivan’a dönüp Ararat konyak fabrikasına ziyaret ederek hem konyak üretimini göreceğiz, hem de konyak tadımı yapacağız. Erivan gezisine devam ederek Kuzey caddesini, Ermenistan ana heykelini, Vernisaj pazarını ve grup isterse soykırım müzesini gezecegiz. Akşamleyin Erivan’ın ışıklı caddelerini gezerek dinleneceğiz.

4. Gün
Garni putperest tapınağı, Geğhard kilisesi, Sevan gölü, Dilijan

Kahvaltıdan sonra Erivan’dan Garni putperest tapınağına ve Geğhard kaya içinde oyulmuş kilisesine gideceğiz, oradan da Sevan gölüne doğru hareket edeceğiz, Sevan yarımadasındaki manastırına çıkarak ordan gölün ve etrafındaki dağların inanılmaz manzarasını görmüş olacağız. Sevan gölünden Ermenistan’ın en güzel dağlık bolgesine Dilijan’a yolumuza devam edecegiz. Aksamleyin Dilijan’daki 3*** hotelimizde dinleneceğiz.

5. Gün
Dilijan, Ermenistan – Gürcistan siniri, Tiflis konaklama, Tiflis şehir turu

Dilijan’dan sabahleyin Ermenistan – Gürcistan sınırına gidip Gürcistanin başkenti Tiflis’e doğru yolumuza devam edeceğiz. Tiflis’teki hotelimizde konaklama. Oğleden sonra Tiflis şehir turu, İberia krallığı döneminde Kral Vahtang Gogasali tarafından 5. Yy’da Kura nehrinin iki yakasında kurulan her yanı tarih kokan, abide mimari eserlerlerle ve anıtlarlarla dolu başkent Tiflis’i keşfedeceğimiz bu günde Nari Kale kalesi, Metekhi Kilisisesi, Sioni Katedrali, Sameba Katedrali, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Rustaveli Bulvarı, Barış (Cam) köprüsü, Gürcistanın Anası heykeli gezileri. Geç saatlerde 3*** otelimize dönüş ve konaklama.

6. Gün
Cvari, Mtskheta, Tiflis şehir turu devami

Kahvaltıdan sonra Tiflise yakın bulunan Cvari kilisesine ve Mtshketa kasabasında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Işık Katedralini ziyaret edeceğiz. Mtshketa’dan dönerek Tiflis’teki Gürcistan Ulusal Müzesini ve Vernisaj pazarını gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin ışıkları içinde tepelerden görebileceğimiz panoramik şehir turunun ardından eğlence ve geç saatlerde 3*** otelimize dönüş ve konaklama,

7. Gün
Tiflis – Natakhtari – Mestia uçuş

Tiflis – Mestia uçuş saatine göre programımız değişebilir.

Kahvaltıdan sonra uçakla Tiflis’ten Svaneti bölgesinin merkezi konumundaki Mestia kasabasına uçacagiz. Oğle’den Svaneti bölgesinin idari merkezi Mestia kasabasında en yenisi 500 yıllık olan UNESCO kültür mirası listesinde yer alan Svan Savunma Kuleleri ve etrafının 5 bin metre civarındaki 5 zirve ile çepeçevre sarıldığı Mestia kasabasında 4**** standardı otelimize yerleşme, özgün Svan kültürü ile tanışma, akşam yemeği, ışıklandırılmış Mestia kasabasında gece gezintisinin ardından 1400 metre yükseklikte ki Mestia kasabasındaki otelimizde konaklama.

8. Gün
Mestia, Uşguli, Svaneti müzesi, Teleferikle dağın tepesine çıkış

Sabahleyin Mestia’dan 40 km uzaklıkta bulunan Uşguli’ye gideceğiz, ögleden sonra Mestiya’ya dönüp Svan Savunma Kuleleri ve etrafını gezecegiz, teleferikle dağın tepesine çıkarak bolgenin güzel manzarasini göreceğiz. Öğleden sonra Svan müzesine gidip tarihten kalmış olan değerlerini inceleyeceğiz. Aksamleyin Mestia dağlık bölgesini gezerek dinleneceğiz. Geç saatlerde otelimize döneceğiz.

9. Gün
Mestia, Batum, Batum Arkeolojik muzesi, Batum şehir turu, Trabzon

Sabahleyin Mestia’dan otobüs ile erguri nehrini ve Poti sehrinde ögle yemeğimizi yedikten sonra Batum’a doğru hareket edecegiz. Batum’da Arkeolojik muzesini ziyaret ettikten sonra Batum sehir turu yapacağız. Akşam Batum’da by night yapacağız ve akşam yemeğimiz sahilde balık olacak.

akşam Batum’da konaklama

10. Gün
Batum, Arkeolojik muzesi, Istanbul dönüş.

Sabahleyin sehrin görkemli yerlerini gezerek ve Batum’da Arkeolojik müzesini ziyaret ettikten sonra akşam uçağı varsa Hopa’dan Istanbul’a uçacagiz.

Detaylar

Gürcistan – Ermenistan gezi programı – 10 gün (9 gece)
Tüm detay ve kayıt için ;
Rehber Pembe Özdemir 05324118690

Kayıt formu linki: http://1001istanbul.com/event/?event=475455022850790

Fiyatlar – 15 kisilik grup icin

4* hotellerde – bir kisi
Twin (Double) odada – 1550$
Triple odada – 1400$

Tur Ücretine Dahil olan fiyatlar:

1. Hotel (kahvalti dahil)
2. Ogle ve Aksam yemekleri
3. Giris biletleri
4. Ucus bileti – Natakhtari – Mestia
5. 18 kisilik minibus (10 gun icin)
6. Rehber (10 gun icin)

Tur ücretine Dahil olmayan fiyatlar:

1. Yemeklerde alkol dahil degildir.
2. Odalardaki minibar dahil degildir.
3. Dış hat uçuşu dahil değildir.

***Single oda fiyat farkı 350$ dır.

Hoteller 4*

Yerevan – Imperial Palace 4*
Dilijan – Best Western Paradise Hotel Dilijan 4*
Tbilisi – Hotel Primavera 4*
Mestia – Hotel Tetnuldi 4*
Batum – Hotel O.Galogre

Hoteller 3*

Yerevan – Hotel Nare 3*
Dilijan – Hotel Haghartsin 3*
Tbilisi – Hotel Shine Palace 3*
Mestia – Hotel Svaneti 3*
Batum – Hotel Elite House 3*

Yorumlar

Yorum