Cihan Erdönmez ile Kadıköy Flora Mitoloji Tarih

Rehber: Hüseyin Avni 0532 425 04 26

Buluşma: 10:00 Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi

Katılım ücreti: 100+20 TL (zam yok, ama durumu müsait olanlar arzu ederlerse 20 TL daha destek verebilirlerse seviniriz)
(Ücrete sadece rehberlik ve kulaklık hizmeti dahildir. Geri kalan tüm harcamalar katılımcılarımıza aittir).
(Ödemeyi buluşma noktasında rehberinize yapabilirsiniz)

Gönlümüzdeki Program:
Orman Yüksek Mühendisi Doç. Dr. Cihan Erdönmez ile Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi önünde buluşuyoruz. Oradan eski Şehremaneti Binası, Kadıköy Çarşı, Aya Efimia Kilisesi, Surp Takavor Kilisesi, Protestan Kilisesi, Cemal Süreyya Sokağı, Neşe Sokağı, Aya Tiriada Kilisesi, İnci Pastanesi, Moda Caddesi, Dondurmacı Ali Usta, Koço Restoran, Moda Sahili ve Yoğurtçu Parkı güzergahında, tarihin izlerini Hüseyin Avni anlatıyor. Ama çokça, Cihan Erdönmez hocamız, Kadıköy’ümüzün Florası hakkında tek tek ağaçlar bitkiler, çiçekler ile ilgili çok ilginç bilgiler verirken aynı zamanda onların tarihsel ve mitolojik hikayelerini de anlatıyor.

CİHAN ERDÖNMEZ
(Orman Yüksek Mühendisi, Doçent Doktor)
1990 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
1992 yılında başladığı akademik kariyerini İstanbul Üniversitesi ve değişik vakıf yükseköğretim kurumlarında sürdürdü. Halen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesinde görev yapmaya devam etmektedir.
Yeşil Gazete’de haftalık köşe yazıları yazmaktadır.
İz TV (şimdiki adı beIN İZ)’de yayımlanan Orman Yolu adlı belgesel kuşağını hazırlayıp sundu.
Yaşar Kemal’in eserlerinde geçen doğa ve bitkiler üzerine özel çalışmalar yapmakta ve Yaşar Kemal’in Bitkileri Sözlüğü’nü hazırlamaktadır.