ERGİCAN ACARBAŞ İLE İKİ KITA’DA PASKALYA’’ PERA’DAN KADIKÖY’E
Gezi Lideri: Ergican Acarbaş
İletişim: 0(532) 295 08 91
Buluşma Yeri: Galatasaray Meydanı
Buluşma Saati: 10:00
Katılım Ücreti: 100 TL
(Ücrete sadece rehberlik ve 15 kişiyi aşan gruplarda kulaklık hizmeti dahildir, geri kalan tüm harcamalar katılımcılara aittir.)
Kayıt Formu: https://1001istanbul.com/laravel/public/event/1281
Gönlümüzdeki Program:
– Eski Galatasaray Postanesi önünde biraraya geldikten sonra Balık Pazarına yöneliyoruz ve oradaki Ermeni “Üç Horan” Kilisesine uğradıktan sonra devam ederek Keldani Kilisesini ziyaret ediyoruz.
-Britanya Konsolosluğu önünden geçerek Hazzopulo Pasajı yoluyla Caddeye dönüp Saint Antoine Kilisesini ziyaret ediyoruz. Yolumuz üzerinde Olivo geçidi ve Mısır Apartmanı gibi yerler de var.
-İlerde Postacılar Sokağına saparak Venedik Sarayı ve Fransız Mahkemesi önün de Pera Katoliklerinin geçmişleri ve yaşantıları hakkında konuşuyoruz.
-Santa Maria de Draperis Kilisesini de gördükten sonra Tünel civarın da yemek molası veriyoruz.
-Artık Pera’yı terketme zamanı geliyor..Tünelle Karaköy’e iniyoruz.Kısaca Galata Paskalya törenlerini de anlattıktan sonra Nordstern ve Karaköy Palas’ın önünden iskeleye ve oradan vapurla Kadıköy’e geçiyoruz.
-Şehremaneti’nin önünden geçerek Kadıköy Çarşısında Aya Eufemia ve Surp Takavor Kiliseleri hakkında bilgi alıp Altıyol’daki Suro Leon Kilisesine gidiyoruz.Orada Muhterem Peder bize Paskalya Bayramı hakkında ilave bilgiler veriyor. 17.30 dan önce bitiriyoruz Birazdan Ayin başlayacak. Pandemi dolayısıyla katılmak mümkün olamamakla beraber birkaç dakika göz atabileceģimizi düşünüyorum..
Sürprizlerle de bitiriyoruz…