Sadece Türkiyenin değil dünyanın iki önemli kültür ve turizm merkezi olan İstanbul ve Kapadokyayı, yılların deneyimli rehberlerinden okurken hem öğrenecek hem de eğleneceksiniz. Bu iki farklı dünyanın renkleri arasındaki köprüyü sizleri çıkardıkları yolculukta keşfedecek, yaşadığınız topraklara daha da âşık olacaksınız.

Rehberleriniz eşliğinde ilkin Ayasofya Müzesi, Süleymaniye Camii, Topkapı Sarayı gibi İstanbulun sembolü olmuş şahaneleri gezecek, tekneyle Boğaz Turu yaparken iki kıtanın arasında tatlı hayallere dalarak, Üsküdardan karşı kıyıya el sallayacaksınız. Anadolu yollarına düşerken Ankaranın taşına bakacak, Tuz Gölünde uçsuz bucaksızlık duygusunu yaşayacak, yol boyu buralardan kuşların uçup kervanların geçtiğine şahit olacak ve birden kendinizi Kapadokya denilen perili bir gezegenin ortasında bulacaksınız.

Ve bu olağandışı seyahatin sonunda, şöyle dönüp bir baktığınızda, varoluşunun nedenini arayan İnsanın, aynı zamanda yok oluşa karşı mücadelesinde, hayata sıkı sıkıya sarılırken meydana getirdiklerinin kölesi olup, özünden ve amacından ne denli uzaklaştığını, çoktandır üzerinde yaşadığımız bu farklı dünyaların çarpıcı kontrastında görebilme şansını yakalayacaksınız…