Pembe Özdemir ile Japonya
28 Mart-6 Nisan 2019 Japonya programı

Güneşin ülkesi. Ne diyordu şair: Akın var, güneşe akın! Güneşi zapt edeceğiz, güneşin zaptı yakın.
Kiraz çiçekleri zamanı (sakura) Japonya. Ohayo gozaimasuuuuuuuuuuuu! Sabahleyin karşılaştığınız kişilerin yerlere kadar eğilerek ve bir ezgi tutturarak sizi selamlaması ile yüzünüzde bir gülümsemeyle başlar gün🌸 Doğu Asya’da Büyük Okyanus’da bir ada ülkesidir. Asya’nın en doğusunda yay şeklindeki takım adalar ülkesi. Binlerce yıllık geleneklere ve dinlere ev sahipliği yapan, yüksek teknoloji ülkesi, Hem yüksek teknoloji ve modern yaşam, hem de geleneklere sıkı sıkıya bağlılık sizi şaşırtacak. Unesco Dünya Mirası listesindeki yerleri göreceğiz. Nara, Kyoto, Fuji Dağı, Hiroshima, Miyajima, sıcak su havuzları ile Hakone, Kurşun tren (shinkansen), dolup taşan trenler ve o kalabalıkta hem sessizliğe hem insanın insana en çok saygı gösterdiği trafik düzenine kadar çok şeye şahit olacağız. Hadi gidelim….🌸

Türk Hava Yolları İstanbul-Seul uçağı ile 19:40’da Seul’e hareket edeceğiz.Ertesi gün 11:45 Seul’e iniş. OZ 114 ile 14:05 Osaka’ya hareket edeceğiz (1.40 dakika).
15:35 Osaka KIX Havalimanı’na varış.
Limusin bus ile 2 saat yolculuk dan sonra saat 18:00 de Kyoto da Shin Miyako Otel’e yerleşeceğiz. Akşam yemeği otelde.

2.Gün:30 mart: Otel de kahvaltının ardından tüm gün Kyoto şehir gezisi.
Nijo kalesi, Kinkaku-ji (Altın Tapınak), Ryoan -ji (zen bahçesi ile ünlü) tapınağı. Kimonolarımızı giyip Gion semtinde (geleneksel ahşap evleri ile ünlü) Kyomizu kutsal su tapınağını insanların şaşkın bakışları arasında gezeceğiz.Akşam yemeği özel bir restoranda. Maykoların dansı eşliğinde Japon geleneksel yemeklerini tadacağız.
Konaklama Shin Miyako Otel.

3.Gün: 31 Mart sabah kahvaltısının ardından kurşun tren ile Osaka’ya gideceğiz.Tren değiştirip Miyajimaya oradan da Feribot ile ada ya geçeceğiz. Vapur yolculuğumuz sırasında denizin içinde çok ünlü Şinto tapınağı kapısını, TORİİ (kutsal yol kapısı) göreceğiz. Ayrıca İtsukushima Tapınağı, 5 katlı Pagoda ve de deniz kabuklusu Kai tattıktan sonra sonra Hiroshima’ya döneceğiz.Öğle yemeği Okonomiyaki. Yemekten sonra Hiroshima Barış Anıtı’nı gezeceğiz. Tekrar tren ile Kyoto ya dönüş konaklama Shin Miyako Otel.
Akşam yemeği dışarıda (extra).

4.Gün: 1 Nisan kahvaltının ardından, Japonya’nın ilk imparatorluk başkenti Nara (MS 710-784). Nara’ya tren ile 40 dakikalık seyahatin ardından Toodaiji ve ahşap kapısını, Nara Park’ta ki Budda’dan önce nirvanaya ermiş boynuzsuz geyikleri göreceğiz. Öğle yemeği Nara’da, RAMEN (noodullu çorba) tadacağız.
Öğleden sonra Kyoto ya dönüş. Gezimize Nişiki market (hiç ayrılmak istemeyeceksiniz) ile devam edeceğiz. Ünlü caddelerde hediyelik eşya dükkanlarını alt üst edeceğiz.
Akşam yemeği (extra) Kaiten sushi (Dönen masalarda sushi ,damak tadımıza uygun olanları seçeceğiz. Konaklama Shin Miyako otel.

5.Gün: 2 Nisan Kahvaltının ardından kurşun tren ile Fuji Dağı’nın eteklerinde kurulmuş termalleri ve Ashi Gölü ile meşhur Hakone’ye gideceğiz. Odawara istasyonunda trenden inip otobüsümüze bineceğiz. Ashi göl kenarında öğle yemeği aldıktan sonra Korsan gemisinde tekne gezisi yapacağız (1 saat). Tekneden Fuji dağını fotoğraflayacağız. Konaklama ve akşam yemeği Yumoto Tenseien Otel.

6.Gün 3 Nisan Kahvaltının ardından Odawara tren istasyonuna gidiyor, kurşun trene biniyoruz ve ver elini Tokyo. Valizleri otele bırakıp Tokyo gezimize devam başlıyoruz. Asakusa da Sensoo ji Tapınağı ve hediyelik eşya dükkanlarında kaybolacağız. Konaklama Shinegawa Prience Otel. Akşam yemeği dışarıda (extra).

7.Gün: 4 Nisan Kahvaltının ardından Otobüs ile dolu dolu Tokyo turu.
İmperyal Palas batı bahçesi (Şimdiki Japon imparatorununun yaşadığı saray) İçeri girilmiyor. Batı bahçesindeki sakura ağaçlarını göreceğiz. Edo (Tokyo’nun eski ismi) Müzesi. Tsuji balık pazarı ve öğle yemeği. Sumida nehrinde tekne gezisi. Hem şehrin silueti hem de sakuraları göreceğiz. Akşam yemeğinden sonra Odaiba Rainbow köprüsünden gece ışıklar altındaki Tokyo’yu göreceğiz. Konaklama Shinegawa Prince Otel.

8.Gün:5 Nisan Otelde kahvaltının ardından son imparatorun ruhuna adanmış şinto tapınağı Meiji Jingu’yu gezeceğiz. Evliliklerin mutlu yürümesi için Meiji Jingu da düğün tercih edilir. Bugün bol bol geleneksel kıyafetleri ile gelin ve damat göreceğiz.
Çılgın gençlerin uğrak yeri Harajuku, dünya markalarının boy gösterdigi ünlü Ginza Caddesi. Elektronik eşyalar semti neon ışıklarının altında Akihabara’yı görmeden olmaz. Bir de neon ışıkları manzarasında akşam yemeği harika olmaz mı?
Konaklama Shinegawa Prince Otel.

9.Gün :6 nisan Japonya da son gün kahvaltımızı otelde alıyoruz. Pembe ile Shibuya, Shinjuku, Roppongi, Big Camera, Uniclo, Kınokuniya kitapçısı, yeme, içme ve eğlencenin ardından havaalanına (Narita) gitmek için otelimize dönüyoruz.17:30 gibi otelden havaalanına hareket ediyoruz.TK 053 21:25 uçağı ile Tokyo-Narita -İstanbul uçuyoruz.

Tur uçuşlarla beraber 10 gece 12 gündür.
Tur ücreti:
10 kişi:3650$ dır.

15 kişi:3550$ dır.

19 kişi:3330$ dır.

Uçuş bilgileri:
TK 088 28 mart İst depar:19:40
Seul varış: 29 mart 11:45
Aynı gün OZ 114 seferi ile Seol-Osaka(KIX) 14:05 kalkış.
15:05 varış.
Dönüş:
6 nisan Tokyo Narita Havalimanı akşam 21:25 Türk Hava Yolları 053 seferi ile depar.
İstanbul varış: 03:35 dir.

Tüm seyahat tren ve hızlı trenle yapılacaktır.

Sadece 3 gün otobüs ile yapılacak.

Tura dahil olanlar;
Tüm konaklamalar.
Rehberlik.
Seyahat sigortası.
Tüm sabah kahvaltıları.
Tüm tren, shinkansen( kurşun tren) seyahatleri.
Müze ve ören yerleri girişleri.
3 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği.

Tura dahil olmayanlar:
Japonya gidiş dönüş uçak bileti.
3 öğlen yemeği hariç diğer öğle yemekleri.
2 akşam yemeği hariç diğer akşam yemekleri.
Tüm alkollü ve alkolsüz içecekler.
Özel harcamalar.
Yurt dışı çıkış bedeli(15 tl)

Yorumlar

Yorum