Detay ve kayıtlar için Ahmet Faik Özbilge 05324147210

Gönlümüzdeki program:

1. Gün;

İstanbul – Paris – Chambord

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Airfrance 06:25 uçağıyla Paris’e hareket, 09:05’te Paris Charles de Gaule Havalimanı’na varış.. Loire Vadisi’ne doğru Orleans üzerinden yolculuk (2,5-3 saat).. Öğle yemeğinin ardından bölgenin en büyük şatosu Chambord ‘u ziyaret; 1519’da Kral I. Francois tarafından av köşkü olarak yaptırılmış, içinde bulunduğu park İles de Paris’den daha büyük, çift sarmal merdiveniyle ünlü.. Bölge şaraplarının tadıldığı bir kav ziyareti.. Akşam yemeği ve geceleme Loire et Chere bölgesinin merkezi Blois’da..

2.Gün;

Villandry – Amboise – Chenonceau

Sabah kahvaltısının ardından bahçelerinin güzelliğiyle meşhur Villandry Şatosu’nu ziyaret.. Leonardo da Vinci’nin mezarının bulunduğu Amboise Şatosu ve yakınındaki yine Leonardo da Vinci’nin son yıllarını geçirdiği evi: Clos Luce.. Öğle yemeği.. Loire’ın bir kolu olan Chere üzerine köprü gibi inşa edilmiş güzelliğiyle ünlü Chenonceau Şatosu (Chateau des Dames/Kadınlar Şatosu).. Akşam yemeği ve geceleme yine Blois’da..

3.Gün;

Pazar: Cheverny – Paris – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından, meşhur çizgi kahraman Tenten’in yaşadığı şatoya ilham kaynağı olan Chenevry Şatosu’nu ziyaret.. Şarap tadımı.. Orleans’da öğle yemeği ve boş vakit.. Paris Charles de Gaule Havalimanına Airfrance 19:10 uçağına binmek üzere hareket, İstanbul’a varış 23:30..

Yorumlar

Yorum