LEVANTENLERİN İZİNDE GALATA

Gezi Lideri: Ergican Acarbaş
İletişim: 0(532) 295 08 91

Buluşma Yeri: Tünel Meydanı
Buluşma Saati: 10:00

Gezi Ücreti: Gezi Ücreti: 100 TL (Ücrete sadece rehberlik ve kulaklık hizmeti dahildir, geri kalan tüm harcamalar katılımcılara aittir.)

Gönlümüzdeki Program:

Tünel Meydanı, Doğan Apartmanı, Kamondo Apartmanları, Galata Kulesi ve Cenevizliler (ilk levantenler), Galata sur kalıntıları,İtalyan Sinagogu, D’Aranco Çeşmesi, St. Paul ve St. Pierre Kilisesi, İngiliz Hastanesi, Avusturya Sen Jorj Hastanesi, Eski Banka Sokak, Podesta (Ceneviz Yönetim Merkezi), Voyvoda Caddesi, Osmanlı Bankası, Generali Sigorta ve eski Galata Banker ve Bankaları. Dinlenme molası

Yanık Kapı, Sokollu Camii, Saliha Sultan Çeşmesi, Arap Camii, San Françesko Kilisesi (Latin Ayasofyası olarak bilinen ve artık var olmayan bu yapının Levanten kültürüdekindeki izleri), Kurşunlu Han (Eski Ceneviz Kilisesi San Michele üzerinde), Karaköy Meydanı ve Karaköy Palas.

Yemek Molası..

Ömer Abed Han, Yeraltı Camii, Kemankeş Camii (Eski San Antonio Kilisesi üzerinde)
Mumhane Caddesi ve Türk Ortodoks Kiliseleri, Rus Çatı Kiliseleri, Katolik Ermeni Surp Pırgıç Kilisesi, Ermeni Gregoryen Surp Kirkor Lusavoriç Kilisesi, St Benoit Lisesi, Kemeraltı Caddesi
Kılıç Ali Paşa Camii ve Külliyesi
Tophane ve tur sonu…

Tur bitiminde arzu edenler için Cihangir de Terasta 180 derece İstanbul, Galata manzaralı (Sarayburnu’ndan Galatasaray’a)
Makarna+Şarap
İstanbul’un ilk Italyan Restoranı “Ristoranta Italia” nın sahiplerinden geleneksel Italya mutfağı hakkında bilgi.
Spagetti ve Fusuli olarak 2 çesit(tabak) makarna ve şarap olacaktır, ücreti 65 TL’dir.
Teras-yemek bölümünde sayı 20 kişiyle sınırlı olduğu için kesin rezervasyon yapılması gerekmektedir, sevgiler.