Hüseyin Avni Özkan ile Lyon-Burgonya Işık Bayramı ve Gastronomi
Rehber: Hüseyin Avni Özkan
İletişim: 0532 425 04 26
Gezi Bedeli: 750 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı: 250 Euro
Gönlümüzdeki Program

1.Gün

Havaalanından otel’e transfer sonrası eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Lyon turumuz başlıyor.

Gezi duraklarımızdan biri şehrin en önemli bölgelerinden biri olan tarihi Lyon (Vieux Lyon)’un sokaklarını geziyor ve şehrin etkileyici mimarisine ve kültürel zenginliğine dokunmuş oluyoruz.

Burada şehrin ikonik yapılarından bazılarını göreceğiz. Bunlardan bazıları St.Jean Katedrali ve St.Paul Kilisesi, St.George Kilisesi olacak.

Eski evleri, trabuole adı ile anılan küçük geçitleri ve geleneksel ‘’bouchon’’restaurantları ile bilinen eski Lyon’u gezmeye devam edeceğiz.

Akşam yemeği ve Gün batımı ile başlayan Lyon ışık bayramı kapsamında gösterileri izliyoruz. 

2.Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin bir diğer etkileyici durağı olan İpek dokuma atölyeleri ile bilinen eski bir işçi sınıfı mahallesi Croix-Rousse’a geziyoruz. Daha sonra Presqu-ile bölgesine geçiyoruz. Mimari açıdan etkileyici olan Hükümet Binası, Comedie meydanında yer alan Opera binası, Terraux meydanında yer alan Lyon Güzel Sanatlar Müzesi ve Bartholdi çeşmesi bu bölgedeki önemli gezi duraklarımız. Daha sonra karakteristik heykelleri ile süslü ve şehrin birçok noktasından görülebilen La Basilique Notre Dame de manzarası ile Lyon’un en  büyük meydanı Place Bellecour’u geziyoruz.  Akşam yemeği sonrası ve gün batımı ile başlayan Lyon ışık bayramı kapsamında gösterileri izliyoruz.

3.Gün 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızla şarapları ile ünlü Burgonya bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Dijon’a hareket ediyoruz. Tarihsel kimliğini korumuş olan ortaçağ evleri, kiliseleri ve sokakları ile kenti geziyoruz. Dijon ayrıca hardalları ile ünlü bir şehirdir. Şehri gezdikten sonra Lyon’a doğru yola çıkıyor ve Baune kasabasına uğruyoruz. Burada dünyanın en büyük şarap mahzenlerinden biri olan 5 km’lik tünellere sahip  Patrıarche’ı geziyoruz.Ardından 15. Yy’da açılmış olan bir tür yaşlı bakım merkezi gibi bir işleve sahip Hospices de Beaune’yi geziyoruz. Ve Lyon’a dönüş..

Gün batımı ile başlayan Lyon ışık bayramı kapsamında gösterileri izliyoruz.

4.Gün

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Fourviere tepesine çıkıyor ve orada bulunan -La Basilique Notre Dame de Fourviere (Notre Dame Bazilikası) ‘yı geziyoruz. Burada yer alan şehrin Roma dönemine ait olan kalıntılarını görüyoruz. Gezi bitiminde havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. 

Fiyata Dahil Olanlar 

-3 Gece Otel Konaklama

-3 Sabah Kahvaltısı

-Rehberlik Hizmeti

-Havaalanı Transferleri

-Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

-Uçak Biletleri

-Öğle ve Akşam Yemekleri

-Müze ve Ören Yeri Girişleri

-Kişisel Harcamalar