NORMANDİYA

Alınması Gereken Uçuşlar: 

Gidiş : 08:20 İSTANBULHava yolu – Uçuş no:Uçak tipi:11:10 PARİS
İstanbul Havalimanı (IST)

Türk Hava Yolları – TK1831

Dönüş: 
17:40 PARİSHava yolu – Uçuş no:Uçak tipi:21:55 İSTANBUL
Charles De Gaulle Havalimanı (CDG)

 AnadoluJet – TK7671

Boeing 737-800 Dar gövde
Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)
17:50 PARİSHava yolu – Uçuş no:Uçak tipi:22:25 İSTANBUL
Charles De Gaulle Havalimanı (CDG)

 Türk Hava Yolları – TK1834 Paris CDG 17.55-    Varış 22.35 

Airbus A320 Dar gövde
İstanbul Havalimanı (IST)
Gezi Bedeli: 950 Euro 
Tek Kişi Farkı: 250 Euro 

Gönlümüzdeki Program:

1.GÜN

İlk gün havalimanında buluşma sonrası ….. uçağı ile Paris’e varıyoruz. Varışımız sonrası bizi karşılayan araç ile Rouen şehrine transferimiz gerçekleşiyor. Seine nehrinin ortadan ayırdığı kent Normandiya bölgesinin merkezidir. Orta çağ kent görünümünü kaybetmemiş olan bu şehirde aynı zamanda yaşanan savaşların izlerini kentin binalarında görebilmek mümkündür. Hem kültürel hem siyasi tarihini konuşacağımız, edebiyatçıları hakkında bilgi vereceğimiz ve elbette Fransa’nın en önemli ressamlarından biri olan ve burayı sık sık resimlerine konu edinen Monet hakkında konuşarak kenti keşfedeceğiz.

Akşam yemeği’nin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Manş denizinin kıyısına doğru yolculuğumuz başlıyor. Fransa’nın etkileyici kasabalarından, Deauville ve Trouville’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Malikaneleri, kumsalları, neşeli sokakları, kültürel yaşantısı ile iki kasabayı gezdikten sonra yolculuğumuz başka bir liman kasabası olan Honfleur ile devam ediyor. Burada sahil kasabasına dair tüm özellikleri görüyoruz. Renkli dükkanları ve sanat galeri arasında dolaşıyor ve 15. Yy’da tamamen ahşap olarak yapılmış olan oldukça etkileyici Sainte Catherine Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Empresyonist ressamlar tarafından sevilen bu kasabaya veda ediyor ve bir diğer rotamız olan Etretat’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor. Falezleri ile ön plana çıkmış olan Etratat, II. Dünya savaşı sırasında ağır hasar gören mevzilerden biri oluyor ve savaş’ın izleri pek çok noktada görülebiliyor. Yine kasabayı gezerken Empresyonist ressamların tablolarına bakıyor gibi hissedeceğimiz noktaları görüyor ve tarihi çarşısında gezdikten sonra otelimize geçiyoruz.

3.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Fransa’da en çok ziyaret edilen noktalardan biri olan bir Orta çağ kenti Saint Michel’e doğru yola çıkıyoruz. Şehre girdiğimiz gibi bizi bir Orta çağ görüntüsü karşılıyor. Burada karşılıklı dükkanların yer aldığı yollardan geçerek merdivenlerden geçiyor ve tepede tüm alana hakim bir manzarada bulunan Manastır’a çıkıyoruz. Etkileyeci manzarayı izledikten sonra diğer noktamız, Saint Malo yolculuğumuz başlıyor. Tarihi bir alanı çevreleyen sular ile burası Fransa’nın en etkileyici duraklarından biri. Yüksek sur duvarlarının ardına sığınan bu tarihi ve kültürel şehri geziyor ve buranın şahane manzarasında güneşi batırdıktan sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Saint Malo’ya veda ediyoruz. Bir diğer rotamız Empresyonist resmin en önemli isimlerinden biri olan Monet’nin evinin ve büyüleyici bahçesinin olduğu Gverny oluyor. Gezimizin ardından Paris’e doğru yola çıkıyor ve Paris Charles De Gaule Havalimanına varıyoruz. Normandiya rüyası burada sona eriyor ve İstanbul yolculuğumuz başlıyor.

Dahil Olanlar:

-3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

-Havaalanı Transferleri

-Tüm Gezi Araç ile Ulaşım

-Rehberlik

-Yerel Rehberlik

-Müze ve Ören Yeri Girişleri

-Seyahat Sigortası

-Dinleme Cihazı

Dahil Olmayanlar

-Uçak Biletleri

-Öğle ve Akşam Yemekleri

-Tüm Kişisel Harcamalar

Not: Fotoğraf: Unsplash// Dylan Leagh