22-25 Eylül  2022 Reserve edilmesi gereken uçuşlar:

22.09.2022
ANADOLU JET (SAW)
08.55
VEYA
THY 1831 (İST)
08.35

25.09.2022
ANADOLU JET (SAW)
17.40
VEYA
THY (İST)
17.50

Gönlümüzdeki Program:

1.Gün: Havaalanından hareket  ve Fransa’nın başkenti Paris’e iniş. Özel aracımız ile şehir merkezine yolculuğumuz ve Paris turumuz başlıyor. Öncelikle Paris’in en gizemli gezi rotası olan yeraltı Katakomplarını geziyoruz. 6 milyon insan’ın kemikleri ile kaplı olan bu tüneller ile turumuzun en ilginç rotasını tamamlamış oluyoruz. Ardından Voltaire, Emile Zola gibi önemli Fransız entelektüellerinin gömülü olduğu Pantheon’u geziyoruz. Paris’in ünlü saray ve bahçelerinden biri olan  Luxembourg sarayı ve  bahçeleri ,  Sorbonne Üniversitesini gezdikten sonra Avrupa’da her branşta eğitim veren ilk üniversitenin kurulduğu, mekanları ile Paris şehir hayatının farklı bir havasının yaşandığı Latin mahallesini geziyoruz.Ardından Saint Michel ve Unesco Dünya Miras listesinde yer alan ve yakın zamanda geçirdiği yangın sonrası restorasyonda olan dışarıdan görebileceğimiz Notre Dame Katedrali’ni gördükten sonra konaklayacağımız otel’e geçiyoruz.

2.Gün:  Dünya’nın en romantik şehri olarak kabul edilen Paris’teki ikinci günümüz, otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra  Montmartre Sacre-coeur ve Picasso, Monet, Van Gogh gibi ressamların zamanında bolca vakit geçirdiği  Place Tertre ressamlar tepesinde onları anarak başlıyor, Seni Seviyorum Duvarı, Dalida’nın Evi görülecek yerler arasında. Ardından Unesco Dünya Kültür Miras’ı listesinde yer alan 1806 yılında inşa edilen Zafer takını ziyaret edip  Pigalle bölgesinde 19.Yüyıl kabaresi olan Moulin Rouge ve başka birçok eklektik eğlence yaşantısını göreceğiz. Ardından  Opera binası ve  Champe Eliysee ve Palais Royal gezilerinden sonra  otele geçiyoruz.

3.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası  Paris’in çok kültürlü yaşantısına konuk olacağımız, Orta Çağ Paris’inde gezineceğimiz Yahudi mahallesi olan, farklı kültürel mekanlarını, sanat galerilerini, tarz cafelerini, restoranlarını, müzelerini(dışarıdan) başka bir Paris’i  Le Marais’te deneyimliyoruz.  Ardından Paris’in ikonik yapısı 1889 yılında açılmış olan Eyfel kulesini ziyaret ediyoruz. Paris’in sembolü olan, muhteşem manzaraya sahip Paris çatılarından birine çıkıyor ve  tekne gezintisi için Sen Nehrine doğru yola devam ediyoruz. Tekne gezintisi sonrası otele geçiyoruz.

4.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Paris’teki son günümüzde Sen Nehri kenarında yapacağımız yürüyüş ile Vitrayları ile muhteşem bir görüntü sunan Sainte Şapeli dışarıdan göreceğiz. Ardından Paris’in en özel müzelerinden biri olan Orsay Müzesi  gezisi için serbest zamanımız olacak.  Vaktimiz yettiğince Paris’in en ünlü kitapçısı Shakespeare And Company‘e uğrayıp, ardından son kahvelerimizi içip bu muhteşem şehre veda ediyoruz. Havalanına transferimiz sonrası 17.40 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler                                                                             

3 Gece  3* Ibıs Otel Konaklama

3 Kahvaltı

1 Seine nehri Tekne turu gezisi (Bateaux Mouche)

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası

Transfer Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar

Uçak Biletleri

Öğle ve Akşam Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Kişisel Harcamalar

Kişi başı 600 euros/ Cift kişilik odada kişi başı Tekli oda farkı 270 euros

Yorumlar

Yorum