22-25 Eylül  2022

Reserve edilmesi gereken uçuşlar:
Anadolu Jet 

22 Eylül 2022 Perşembe Sabah 08.55

25 Eylül 2022  Pazar Akşam 17.40

Gönlümüzdeki Program:

1.Gün: Havaalanından 08.55 uçağı ile İstanbuldan hareket. 11.35 ‘te Fransa’nın başkenti Paris’e iniyoruz. Özel aracımız ile şehir merkezine yolculuğumuz ve Paris turumuz başlıyor. Öncelikle Paris’in en gizemli gezi rotası olan yeraltı Katakomplarını geziyoruz. 6 milyon insan’ın kemikleri ile kaplı olan bu tüneller ile turumuzun en ilginç rotasını tamamlamış oluyoruz. Ardından Voltaire, Emile Zola gibi önemli Fransız entelektüellerinin gömülü olduğu Pantheon’u geziyoruz. Ardında Luxembourg sarayı ve  bahçelerini,  Sorbonne Üniversitesini gezdikten sonra Avrupa’da her branşta eğitim veren ilk üniversite’nin kurulduğu, mekanları ile Paris şehir hayatının farklı bir havasının yaşandığı Latin mahallesini geziyoruz.Ardından Saint Michel ve Unesco Dünya Miras listesinde yer alan ve yakın zamanda geçirdiği yangın sonrası restorasyonda olan dışarıdan görebileceğimiz Notre Dame Katedrali ile günümüzü bitiriyoruz.

2.Gün:  Dünya’nın en romantik şehri olarak kabul edilen Paris’teki ikinci günümüzde otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra  Montmartre Sacre-coeur ve Picasso, Monet,Van Gohg gibi ressamların zamanında bolca vakit geçirdiği  Place tertre ressamlar tepesinde onları anarak başlıyor, Seni Seviyorum Duvarı, Dalida’nın Evi görülecek yerler arasında. Ardından Unesco Dünya Kültür Miras’ı listesinde yer alan 1806 yılında inşa edilen Zafer takını ziyaret edip  Pigalle bölgesinde 19.Yüyıl kabaresi olan Moulin Rouge ve başka birçok eklektik eğlence yaşantısını göreceğiz. Ardından  Opera binası ve  champe eliysee ve Palais royal ve  otele dönüş.

3.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası  Paris’in çok kültürlü yaşantısına konuk olacağımız, Orta Çağ Paris’inde gezineceğimiz Yahudi mahallesi olan, farklı kültürel mekanlarını, sanat galerilerini, tarz cafelerini, restoranlarını, müzelerini(dışarıdan) başka bir Paris’i  Le Marais’te deneyimliyoruz.  Ardından Paris’in ikonik yapısı 1889 yılında açılmış olan Eyfel kulesini ziyaret ediyoruz. Paris’in sembolü olan, muhteşem manzaraya sahip Paris çatılarından birine çıkıyor ve  tekne gezintisi için Sen nehrine doğru yola çıkıyoruz.Tekne gezintisi sonrası otele dönüyoruz.

4.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Paris’teki son günümüzde Sen nehri kenarında yapacağımız yürüyüş ile Vitrayları ile muhteşem bir görüntü sunan Sainte Şapelini dışarıdan göreceğiz. Vaktimiz yettiğince Paris’in en ünlü kitapçısı Shakespeare And Company‘e uğrayıp,ardından son kahvemizi içip bu muhteşem şehre veda ediyoruz. Havalanına transferimiz sonrası 17.40 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler                                                                             

3 Gece Otel Konaklama

3 Kahvaltı

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Transfer Hizmeti

Tekne Gezintisi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Uçak Biletleri

Öğle ve Akşam Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Kişisel Harcamalar

Yorumlar

Yorum