KARS
Kars tur programı:

1 Gün:

Sabah Kars Harakani havalimanında karşılama .Kars kalesi,Mazlumağa hamamı, Osmanlı konakları, Ermeni 12 havariler kilisesi(kümbet cami).Anadoluya ilk gelen tassavvufçulardan Ahmedi Harakani’nin türbe-cami .Kars’ta doğmuş Ermeni şair Yeğişe Garents evi.
1878-1917 Ayastefonos antlaşması ile Ruslara verilen Kars ı yürüyerek gezip göreceğiz.Şimdiki Aliyev caddesi ve Gazi Ahmet Muhtar caddesi üzerindeki binalar.Baltık mimarisi ile bazalt taştan yapılmış binalar. Taht düzü meydanı, Valilik binası, Adliye, Defterdarlık binası, Rusların ısıtma sistemi Peç, Varolan binaların hem tarihini hem hikayelerini anlatarak şehir içinde seyahat edeceğiz.Öğle yemeği Hanımeli rest da Geleneksel Kars yemekleri tadımlayacağız.
Konaklama Cheltikov otel
Akşam yemeği dışarıda extra

2.Gün:

Kahvaltının ardından Kars’tan 44 km Ermenistan sınırında olan Ortaçağ şehri Ani’yi gezip göreceğiz.4.5 km surlarla çevrili bir tarafında Arpaçay sınır olmuş, İpek yolu Kafkasya giriş üzerin de 1001 kiliseli şehir Ortaçağ da nüfusu 100 bine ulaşmış şimdiler de bizi ağırlayan Ani.
Kral Gagik kilisesi, Azerbaycan coğrafyasında Türklerle ilk karşılaşıp dindaş Kürt aşireti Şeddadiler tarafından yapılan Manucehr Cami (1072) katedral, Honent Tigrant kilisesi ,Selçuklu kervansaray ve hamam kalıntılarını gezdikten sonra öğlen yemeği Çıldır göl kenarında sarı balık tadımlayacağız.Yemekten sonra Boğatepe köyüne gidip peynirin hikayesini Çağdaş Koçulu dan dinleyeceğiz .
Konaklama Celtikov otel
Akşam yemeği dışarıda extra.

3.Gün

Kahvaltının ardından Kafkasya cephesi müzesi gezisi.
Alexsandr Nevski kilise cami.
Peynir müzesi
Havaalanına gidiş

Tur ücreti:
Tek kişi farkı gecelik 750 tl dir.
% 30 ön ödeme tur iptalinde geri iade edilmeyecektir.

Tur programına dahil olanlar;
Kale otel de 2 gece konaklaa ve kahvaltı.
Rehberlik
Karsta gezi boyunca ulaşım.
Seyahat sigortası

Tur programına dahil olmayanlar;
İst-Kars
Kars-İst uçuşları
Öğle ve akşam yemekleri.
Alkollü ve alkolsüz içecekler.
Müze girişleri