1.GÜN 29.10.2020 ISTANBUL ‐ LIMA

Sabaha karşı saat 02.30′ da İstanbul Havalimanında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Havayollarının AF1391 sayılı tarifeli seferi ile saat 05.05’te Paris’e hareket. Yerel saat ile sabah06.50’de Paris’e varış. Uçak değişikliği yapacağımız için aktarmada bekleme süremiz olacaktır. Öğlen saat 13.10’da Air France Havayollarının AF480 sayılı tarifeli seferi ile Lima’ya hareket. Yaklaşık 12 saat sürecek olanuçuşumuzun ardından yerel saat ile akşam 19.40’ta Lima’ya varış. Havalimanında karşılanma ve otelimizetransfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN 30.10.2020 LIMA ‐ CUSCO

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltıyor ve. Lima şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Lima şehir merkezinde 16.yy kalma neoklasik tarzda inşa edilmiş olan ve şehrin kalbi olarak anılan Plaza Mayor Katedrali ve ana meydan, hükümet konağı, San Martin meydanı eski mezar odalarının bulunduğu Catacomb yani San Fransisco manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zamanımız olacak. Geleneksel dükkanlardan alışveriş yapabilir, cafe ve restoranlarda oturarak güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Tabi ayrıca bol bol fotoğrafta çekebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Lima Havalimanına transfer. Yerel havayolu ile öğleden sonra Cusco’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 25 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Cusco’ya varış. Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN 31.10.2020 CUSCO

Sabah kahvaltısının ardından yürüyerek yapacağımız yarım günlük UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cusco Tarihi Merkezi turu için otelden ayrılıyoruz. İnka Medeniyetinin izlerini taşıyan caddeler İnka duvarları, tapınaklar ve şehir pazarı görülecek yerler arasında. Tur bitiminde serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN 01.11.2020 MACHU PICCHU

Sabah çok erken alacağımız kahvaltının ardından Machu Picchu turumuz için otelden hareket ederek Ollantaytambo Tren İstasyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından özel panoramik lüks gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer
alan Aguas Calientes’e ulaşıyoruz. Burada alacağımız öğlen yemeğini takiben yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da ki turumuz devam ediyor. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve özel gezi trenimiz ile yeniden Ollantaytambo’ya doğru hareket ediyoruz. Ollantaytambo’ya varışımızın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN 02.11.2020 CUSCO ‐ AMAZON

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası havalimana transfer oluyoruz. Puerto Maldonado uçuşumuz öğlen saatlerinde. Varışımız sonrası önce Puerto Maldonado yerel pazarını geziyoruz sonra amazonda ulaşımı sağlayan yerel teknelerle otelimize transfer oluyoruz. Otelimiz amazon kıyısında yağmur ormanları içinde. Akşam otelden doğal hayatı gözlemlemek için ayrılıp kısa bir gezi yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme amazondaki otelimizde.

6.GÜN 03.11.2020 AMAZON

Sabah erken kahvaltımızın ardından amazonların kalbi Tambopata milli parkını ve içindeki gölleri geziyoruz. Öğlen yemeğimiz için otele dönüp dinlendikten sonra öğleden sonra bu vahşi doğada yürüyüşletimiz devm edecek. Gece nehirdeki Cayman ve etraftaki ağaçlarda bulunan tarantulaları gözlemlemeye devam edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme amazondaki otelimizde.

7.GÜN 04.11.2020 AMAZON – CUSCO

Sabah kahvaltısının ardından teknlerle önce Puerto Maldonado’ya sonra havalimanına transfer oluyoruz ve Cusco’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben karşılanıyor ve konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra Cusco’da serbest saatler. Konaklama otelimizde.

8.GÜN 05.11.2020 CUSCO ‐ PUNO

Sabah kahvaltısının ardından Puno’ya doğru yola çıkıyoruz. Bugün yolumuz yaklaşık 8 saat sürecek. Yol güzergâhımızın üzerinde fotoğraf molalarımız olacaktır. Bu
mola yerlerinin en önemlisi Laraya Geçitidir. 4400 m yükseklikte olan bu geçitte And dağlarının eşsiz manzalarını görme şansımız olacak. Puno’ya varışımızın ardından Peru‐Bolivya sınırını oluşturan dünya’nın en yüksek gölü olan Titicaca Gölünde Uros Adası turumuzu yapacağız. Tekne ile Puno’da geçeceğimiz Uros Adası sazlık evleri ve eski yaşam tarzları ile ilginizi çekecek bir İnka Köyüdür. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

9.GÜN 06.11.2020 PUNO ‐ TIWANAKU ‐ LA PAZ

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Bolivya’nın başkenti La Paz’a hareket. Karayolu yolculuğu yapacağımız bu güzergâhımızda Desaguadero sınır kapısında geçerek Bolivya’ya giriş yapacağız. Sınırın Bolivya tarafında ki karşılamanın ardından güzergâhımız TIWANAKU antik kenti olacaktır. Öğlen yemeğimizi burada yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası La Paz’a hareket. Dünya’nın en yüksek
başkenti olan La Paz 3650 metre rakımlıdır ve İspanyolcada kelime anlamı olarak ”Barış” anlamı taşımaktadır. La Paz şehir turumuzda şehir meydanı, San Fransisco Kilisesi ve Cadılar Pazarı denilen şehrin sokaklarını göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

10. GÜN 07.11.2020 LA PAZ – SALAR UYUNI

Sabah erken alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel Havayolu ile saat 08.35’te Uyuni’ye hareket. Yerel saat ile 09.35’te Uyuni Havalimanına varış ve karşılamanın ardından 4×4 Jeepler ile Salar Uyuni turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda tuz göllerini ve volkanik tepeleri görerek gün boyu bu ilginç ve eşsiz
coğrafya üzerinde yol alacağız. Öğlen yemeğimiz Tuz gölünün üzerinde alınacaktır. Akşam gün batımını izledikten sonra otelimize geçiyoruz. Odaların alınmasının ardından serbest zaman Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11.GÜN 08.11.2020 SALAR UYUNI – LA PAZ

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına hareket. Yerel havayolları ile saat 10.15’te La Paz’a hareket. Saat 11.15’te varışımızın ardından havalimanında karşılanma. Sonrasında Ay Vadisi (Moon Valley) turu için alandan hareket ediyoruz. Başkent La Paz’ 10 Km uzaklıkta olan ay vadisi tortu taşından tuhaf
yer şekillerinin oluşturduğu kayaların kahverengiden kırmızıya ve hatta mora uzanan renkleri ile illüzyonlar yaratan şaşırtıcı bir bölgedir ve bu nedenle ay vadisi adı verilmiştir. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

12.GÜN 09.11.2020 LA PAZ – LIMA ‐ PARIS

Sabah erken alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile saat 07:55’te yeniden Peru’nun başkenti Lima’ya dönüyoruz. Yerel saat ile 09:05’te Lima varış. Havalimanında karşılamanın ardından Lima şehrinde Miraflores bölgesindeki Aşıklar Parkı ve eski şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Şehirde serbest zamanımız olacak ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına
transfer olacağız. Air France Havayollarının AF 483 sayılı seferi ile saat 21:50’de Paris’e hareket. Uçuşumuz yaklaşık 12 saat sürecektir. Geceleme uçakta.

13. GÜN 10.11.2020 PARIS ‐ ISTANBUL

Yerel saat ile öğleden sonra 16:20’de Paris’ varış. Aktarma uçağımız için bekleme süremiz olacaktır. Yerel saat
ile 22:40’ta Air France Havayollarının AF1390 sayılı tarifeli seferi ile Istanbul’a hareket. 14 Şubat sabaha karşı
04:10’da Istanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

FİYATLANDIRMA

Çift Kişilik Odada kişi başı konaklama 3950 EURO
Tek kişilik konaklama farkı 600 EURO

Tur ücretine dahil olan servisler
* AİR FRANCE Hava Yolu ile ulaşım.
* Yerel Hava Yolları ile iç hat uçuşlar
* Tüm tur boyunca yerel standartta 3* otellerde konaklama
* Belirtilen öğle ve akşam yemekleri

Tur ücretine dahil olmayan servisler
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
* Tüm şahsi harcamalar ve yerel tipler

Yorumlar

Yorum