Antik kentlerin ve lavanta kokularının izinde Anadolu’nun kadim topraklarını, Mois Gabay ve Fatih Yer ile keşfetmeye ne dersiniz?

Türkiye’nin en büyüleyici gölü Salda, medeniyete ev sahipliği yapan, dünyada tek medusa mozaiği ile bilinen Gladyatörler’in şehri Kibyra Antik Kenti,  tarihi 12 bin yıl önceye uzanan kelimelerin yetersiz kaldığı muazzam taş işçiliği ile  Sagalassos Antik Kenti, sonsuz lavanta tarlalarıyla ünlü Lavantaların Kraliçesi: Kuyucak Köyü,citta slow Eğirdir, şifalı termal suları ile Pamukkale, Denizli’nin ahşap resimli Camiileri seyahatimizin heyecan veren rotalarından sadece bir kaçı. Sizler de bu müthiş keşifteki sınırlı yerler için acele edin!

 1. GÜN : 1 Temmuz 2022 – ISTANBUL – DENİZLI- KYBIRA- ISPARTA

Türk Hava Yolları THY2576 sefer sayılı İstanbul havalimanı 06.50 kalkışlı uçuşumuzun ardından saat 08.00 gibi Denizli alana varış ve buradan özel aracımızla yaklaşık bir saat sürecek bir yolculukla bembeyaz kumsalları, tertemiz suyu ve derinliği ile sizleri büyüleyecek Salda Gölü’ne varış ve göl manzarası ile kahvaltı. Buradan Saldivler olarak tanımlanan beyaz adalar bölgesine hareket edip, kumların içinden sodalı suların keyfine varıyoruz. Öğle yemeği öncesi, kellere saç çıkardığı rivayet edilen meşhur “Keloğlan Mağarası” ziyareti ve ardından da köy pazarından geçerek yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Denizli’nin ahşap direkli resimli Camilleri’nden örnek görerek, Kybira Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Antik çağda hızlı koşan atların ve Gladyatörlerin şehri olarak anılan Kybira Antik Kenti ziyareti sonrası,Hacılar höyüğünden geçerek otelimize yerleşme ve dinlenme.

Akşam saatlerinde gün batımında Eğirdir gölü gezisi ve göl manzaralı akşam yemeği. Konaklama Barida Hotel 5*.

 1. GÜN : 2 Temmuz 2022 – ISPARTA – SAGALASSOS- DENİZLİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Sagalassos Antik Kenti’ne hareket. Antoninler Çeşmesi, dünyanın en yüksek rakımlı Antik Tiyatrosu, şehir kütüphanesi ve kaya mezarları. Öğle yemeği molası ve 1 saat sürecek yolculuğun ardından 1969 yılında ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi ziyareti. 57 binden fazla arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği müzede Sagalassos,Kybira ve Kremna antik kentlerinden çıkarılan eserler görülecekler arasındadır. Şimdi ise turumuzun en heyecanlı noktası olan Provence’ın tahtına aday görülen ve Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı olan Kuyucak Köyü ziyareti. Buradan Pamukkale’ye hareket, Doğa Thermal Hotel 5* otelde akşam yemeği ve konaklama.

 1. GÜN : 3 Temmuz 2022 PAMUKKALE – HIERAPOLİS – BULDAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası,Denizli’nin ahşap resimli Camileri’nden bir örnek daha görüp buradan önce Karahayıt’taki Kırmızı Suyu ziyaret edip oradan Hierapolis Antik Kenti’ne devam ediyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında; Roma Hamamları, Gymnasium, Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Nymphaeuma (Anıt Çeşme), Antik Tiyatro, Nekropol alanları olacaktır. Sonrasında travertenler ziyareti ve fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeğimizi almak üzere Buldan kasabasına hareket ediyoruz. Yöresel öğle yemeği molamızın ardından serbest zaman. Denizli’ye dönüş ve akşam uçağına transferimiz ile bir başka hikâyede görüşmek üzere şimdilik vedalaşıyoruz.

Ücret :

İki kişilik odada kişi başı       2750 TL + uçak

Tek kişi konaklama                3350 TL + uçak

Programa dahil olan hizmetler:

 • Denizli alan varış ve program sonu dönüş Denizli alan transferleri
 • Profesyonel Tur Rehberi, Mois Gabay ve Fatih Yer eşliğinde geziler
 • Isparta Barida Hotel 5* ve benzeri 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Pamukkale Doğa Thermal 5* ve benzeri 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece Pamukkale otelde akşam yemeği
 • 1 gece Isparta göl manzaralı akşam yemeği
 • Salda’da bir sabah kahvaltısı
 • Özel açılan Camii ziyaret bağışları
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV

Programa dahil olmayan hizmetler:

 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerdeki içecek ve içkiler
 • Tüm ekstra içecek ve tadımlar
 • Gidiş ve dönüş uçak biletleri (Dileyen Misafirlerimiz araçlarını Pamukkale oteline bırakıp geziye oradan başlayabilirler )
 • 01.07.2022 TK2576 06.50-07.50  IST-DNZ
 • 03.07.2022 TK2579 21.10-22.15  DNZ- IST

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız

Yorumlar

Yorum