PEMBE ÖZDEMİR İLE KARADENİZ PROGRAMI :  TRABZON – FIRTINA VADİSİ – HAZİNDAĞ – AMLAKİT – ELEVİT’ TEN MAÇAHAL ‘E  KARADENİZ

Gezi Lideri: Pembe Özdemir
İletişim: 0(532) 411 86 90

Buluşma Yeri: Trabzon Havalimanı
Buluşma Saati: 09:30

Tur Ücreti: 2450 TL

1.Gün:5 Haziran: Trabzon Havalimanı 9:30 buluşma.

Pontos Rum imp (1204-1461)dönemi kraliyet kilisesi Ayasofya yı geziyoruz.Ardından Maçka Deresi ve Sümela Manastırı açık ise geziyoruz. Coşandere restaurant ta öğle yemeği.
Öğleden sonra Sürmene’ de meşhur Sürmene bıçağı görüp Fırtına Vadisine gidiyoruz.Konaklama Çamlıhemşin Aşağı Vice Köy Konakları.Akşam yemeği Konak’ta.

2.Gün:26:Haziran: Elevit Yaylası, 30 dakika yürüyüş yapıp dönüş yolunda Cad yaylasında öğle yemeği alıyoruz.(tereyağında alabalık) Palovit Şelalesi ,Zil Kale,Şimşir Ormanları.Aşağı Vice Köyü Laz Konaklarında konaklama ve akşam yemeği.

3.Gün :27 Haziran: Çamlıhemşin-Sal Yaylasına giderken Çinçiva’ da kahve molası veriyoruz.Tarihi Taş Köprü’yü fotoğraflayıp yolumuza devam ediyoruz (zorlu bir yol bir saat).Sal Yaylasına varış ve Pokut Yaylasına orman içinden patika yoldan 30 dakika yürüyüş yapıyoruz ve mola veriyoruz.Gürcü kadınların yaptığı ”haçapuri” den tadımlıyor arabamızla yola devam ediyoruz.Yolun belli bir yerinde arabamızdan inip gürgen ağaçlı yoldan temiz havada Hazindağ Yaylasına yürüyüş yapıyoruz Kaçkarlar ,Altıparmak Gito,Pokut Yayla manzarasını seyredip Aşağı Vice Köyüne dönüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği (tulum eşliğin de) Laz konağında.

4.Gün:28 Haziran:  Kahvaltının ardından Fırtına Vadisin’de Zip line ,istersek 30 dakikalık rafting yapıp öğle yemeğin ardından Fındıklı Çifte Köprüyü fotoğraflayıp Mençuna Şelalesine tırmanıyoruz.Şelale ile buluştuğumuz anın duygularını size bırakıyorum..Çağlayan köyü konakları Laz mimarisi örneklerin den bir kaçını gördükten sonra Konaklama ve akşam yemeği Şatıroğlu Konağın’ da (300 yıllık)konaklama.

5.Gün:29 Haziran: Fındıklı-Borçka-Çoruh Nehri ve Tahta Köprüde yürüyüp Türkiye’ nin en zengin bitki örtüsü faunası ve de biyosfer alanı Maçahel’ e varıyoruz.
İmerit köyünde Sevda’ nın yerinde öğle yemeği alıyoruz.Gürcü müslümanlar tarafından yapılmış renkli İmerit Camini geziyoruz.Camili köyü ve Camisi,Türkiye’ nin en güzel en sağlıklı Kafkas Arısı balı alışverişini yapıp ,Maral Şelalesi ne arabamızla gidiyor 60 m den suyun akışını çaylarımızı içerek seyrediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Maral Köyü Green Park Motel’ de.

6.Gün:30 Haziran: Kahvaltının ardından Borçka Kara Gölü görüyoruz.Erozyon ile derenin akışı kapanır 4-5 küçük göl oluşur o göllerden en büyüğü Karagöl’ dür.Çevresini 360 derece yürüyüp aracımıza geliyoruz.Daha sonra Çayeli de öğle yemeği meşhur kuru fasulye menüsünü alıyoruz.Sütlaç’ ı da şahane !Tereyağ,fasulye alışverişi de yapılabiliriz..Havaalanına gidiş.

20:30 uçağı ile Trabzon dan dönüyoruz.

Karadeniz’i hiç kimse benim kadar güzel gezdiremez ! Wallahada gezdiremez:)))

Programa Dahil Olmayanlar;
Uçuşlar
Öğle yemekleri
Zil line
Fırtına vadisinde rafting
Aklollü ve alkolsüz içecekler.

Konaklamalar turistik olmayan doğa ile iç içe özel yerlerdir.

1-2.-3.Gün : Çamlıhemşin Aşağı Vice Köyü Konakları

4.Gün:Şatıroğlu Konağı – Fındıklı

5.Gün:Greenroof Motel. Maral Köyü

Not: Konaklayacağımız bir gece hariç 150-250 yıllık konaklar.Turistik değil.Butik çalışıyorlar o yüzden tur ücreti yüksek çıkıyor.

Yorumlar

Yorum