1001İstanbul – TIT Topkatours

TRABZON’DAN MAÇAHEL’E KARADENİZ

26Temmuz Cuma/31 Temmuz Çarşamba 2019 (5 gece-6 gün)

Tur Lideri: Pembe Özdemir

Tel: 0532 411 86 90

Buluşma yeri: Trabzon Havaalanı

Buluşma Saati: 9.30

Gezi Ücreti: 2150 tl

Gönlümüzdeki Program:

1. gün: 9:30 Trabzon havaalanı buluşma.
Trabzon Ayasofya gezisi, Maçka deresi ve Sümela Manastırı (açık ise) ziyareti takiben Coşandere Restoran’da öğle yemeği. Yemeğin ardından Sürmene’de meşhur Sürmene bıçağını görüp Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Çamlıhemşin Aşağı Vice Köy Konakları’nda

2. gün: Kahvaltının ardından Elevit Yaylası^nda 30 dakika yürüyüş ve Çad Vadisi’nde öğle yemeği (tereyağında alabalık).  Palovit şelalesi, Şimşir ormanları ve Zilkale’yi geziyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Aşağı Vice Köyü Laz Konakları’nda

3. gün: Kahvaltının ardından Çamlıhemşin-Amlakit yaylasına çıkıyoruz. Amlakit-Hazindağ yaylasına patika yoldan yürüyoruz ve yaylada çay, kahve molası verip tekrar gürgen ormanlarının altında 1 saat yürüdükten sonra Pokut Yaylası’na varıyoruz. Kaçkarlar, Altıparmak Dağları’nı fotoğraflayıp Sal Yaylası’nda güneşin batmasını bekliyoruz. Güneşi batırıp 1 saat yolculuğun ardından Aşağı Vice Köyü’ne dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği (tulum eşliğinde) Laz Konağı’nda.

4. gün: Kahvaltının ardından Fırtına Vadisi’nde Zip Line, isteğe göre 30 dakikalık rafting ardından Fındıklı Çifte Köprü’yü fotoğraflayıp Mençuna Şelalesi’ne tırmanıyoruz. Şelale ile buluştuğumuz anın hissettirdikleri tarifsiz… Çağlayan Köyü Konakları Laz mimarisi örneklerinden birkaçını gördükten sonra konaklama ve akşam yemeği 300 yıllık tarihi olan Şatıroğlu Konağı’nda.

5. gün: Kahvaltının ardından Fındıklı-Borçka-Çoruh nehrini görüyor ve tahta köprüde yürüyüp İmerit Köyü Sevda’nın Yeri’nde öğle yemeği yiyiyoruz. Camili Köyü ve camiini görüp, Türkiye’nin en güzel ve en sağlıklı Kafkas arısı balı alışverişini yapıp, Maral Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Maral Köyü Gren Park Motel de.

6. gün: Kahvaltının ardından Borçka Kara Göl’ü görüyoruz, Çayeli’nde öğle yemeğimiz tabi ki kuru fasulye. Arzu edenler tereyağ ve fasulye alışverişi yaptıktan sonra Trabzon Havalimanı’nda turumuzu bitiriyoruz.

Not: Bir gece hariç konaklamalarımız 150-300 yıllık, turistik olmayan butik tarzda konaklarda yapılacağı için fiyatlarının yüksek olması turumuz ücretine de yansımaktadır.

Uçuşlar:
Geliş: Trabzon Havalimanı buluşma sabah 9:30
Gidiş: Trabzon Havalimanı 20:00 den sonraki uçaklar tavsiye edilir.

Tura dahil olanlar: Havaalanından havaalanına kadar olan ulaşım, tüm yemekler ve kahvaltılar, çok özel yerlerde konaklamalar, rehberlik, seyahat sigortası.

Tura dahil olmayanlar: Uçuş biletleri, Zip-line biniş, rafting, alkollü alkolsüz içecekler, özel harcamalar.

Yorumlar

Yorum