ÇANAKKALE TROYA ALEKSANDRIA TROAS ECEABAT

Gezi lideri Ahmet Faik Özbilge
Rezervasyon: 0532 4147210
Hareket, Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden 06:00’da, Zincirlikuyu’dan 06:15’te
Katılım ücreti  6000 TL (Ücrete dahil olan, rehberlik ve organizasyon, 2 gece oda kahvaltı otel, 27’lik otobüs, seyahat sigortası, dinleme cihazları)
Gönlümüzdeki program:
Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden 06:00’da, Zincirlikuyu’dan 06:15’te hareketle yola çıkıyoruz. Çanakkale’de otel’e yaklaşık 12:00 gibi varıyoruz. Yerleşip doğruca yemeğe gidiyoruz. Yemekten sonra, Çanakkale içinde eski Yahudi, Ermeni ve Rum Mahalleleri’ni geziyoruz. Fatih Camii, eski Ermeni Kilisesi, şimdi Mevlevihane, Sinagog (halen faal), Rum Okulları, Schliemann’ın ortağı Frank Calvert’in arazilerine kurulan halk bahçesi, Troya Filmi’ndeki at, Kordon boyu, görülecek yerlerden bazıları…
Ertesi günü Troya’ya gidiyoruz. Sit alanı ve yeni müzeyi geziyoruz. Yemek molası Dalyan civarında. Öğleden sonra Aleksandria Troas antik şehrini gezip, vakte göre Ezine’ye uğrayıp otele dönüyoruz.
Son gün, kahvaltı sonrası Eceabat’a geçiyoruz, Kilitbahir’deki kaleyi ve Namazgah Tabyası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Önolog ve Rehber Murat Yankı’nın hazırladığı Asmadan Bağları Şarap Müzesi’ne gidiyoruz…
Son olarak Keşan Çamlıbel Et Lokantası’nda yemek molası verip (Seçenekler; ciğer sarma, satır köfte ve bilimum et çeşitleri, ayrıca çeşitli mezeler…) 15:00-16:00 gibi İstanbul’a dönüyoruz.

Yorumlar

Yorum