Van Doğubeyazıt, Ağrıdağı,Nuh’un Gemisi

Rehber: Pembe Özdemir 0532 411 86 90

Van (Bian): Tarihi Urartu’ya yol alıyoruz. İlk krallık şehri Erciş’ten Tuşpa’ya Toprakkale’den Çavuştepe’ye, ilk Ermenilerden ortaçağ Vaspuragan Ermeni Krallığı’na kadar Türkü, Kürdü, Yahudisi, Keldanisi, Ezidisi ile Van gölü (denizi), yüzen kedisi, peyniri, kilimi, gümüşü, İnci Kefali, Artos dağı, Süphan dağı (4050 m), İhtiyar Şahap ve Erek dağları ve ters lalesi (ağlayan gelin) ile büyüleyici cennet diyarı Van.

1.gün
Van havaalanı’nda karşılama, Van kahvatısının ardından Gevaş ilçesinden tekne ile Akdamar Adası’na gidiş, kilise ve manastırı gezip Artos Dağı’nı fotoğraflayacağız. Dönüşte Tuşba’da (Van kalesi) güneşi batıracağız.
Konaklama ve akşam yemeği göl manzaralı Merit Şahmaran.

2.gün
Van gölü gezisi: Tatvan’a hareket, Küçük Nemrut Tatvan’da öğle yemeğinden sonra Ahlat Selçuklu mezarlarını gezeceğiz. Erciş Zilan nehrini görüp (inci kefalinin göçüne tanıklık edeceğiz)
Van’a döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Merit Şahmaran.

3.gün:
2.Sarduri tarafından kurulan Çavuştepe kalesi’ni gezeceğiz. Akademik eğtimi olmadığı halde çivi yazısını okuyup yazabilen tek kişi olan Mehmet Kuşan amcayı tanıma şansımız olacak. Van kilimini görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeği otelin yanındaki balık lokantasında, konaklama Grand Ağa Otel Doğubeyazıt.
4.Gün:
Sabah erken hareketle İshakpaşa Sarayı’na gideceğiz. Osmanlıya bağlı Gürcistan atabeyi Çıldır valisi İshak Paşa döneminde yapılmış (1774) muhteşem Kafkas, İran,islam mimarisi ile göz kamaştıran saray. Nuh efsanesi ile efsaneleşen dünyanın en meşhur dağı Ararat’ı (Ağrı 5165m ) göreceğiz. Öğle yemeğinde Ararat Lokantası’nda Abdigor köftesini tadacağız. Yemekten sonra havaalanına gideceğiz.

3 gece 4 gün dolu dolu gezi ücreti.1250 tl dır.

Tura dahil olanlar: Rehberlik.
Ulaşım.
Tüm yemekler.

Tura dahil olmayanlar.
İst-Van
Van-İst uçak biletleri.
Şahsi harcamalar,
Alkollü alkolsüz içecekler,
Müze örenyeri girişler,

Uçuş: Pegasus Saw gidiş: 6:35
Van varış: 8:40

Anadolu jet Saw gidiş: 7:00
Van varış: 9:05

Dönüş uçak: Van-İstanbul Anadolu Jet: 16:20

THY Atatürk: 17:15 için bilet alabilirsiniz.