Tur Lideri: Pembe Özdemir
İletişim : 0(532) 411 86 90
Gezi Tarihi: 25 Mayıs 2020- 28 Mayıs 2020
Tur Ücreti: 1850 TL

Tek kişi farkı: 250 TL
3’lü odalar İçin extra ücret gerekmemektedir.

Uçuş Bilgileri:

Gidiş: İstanbul-Van:7:05 Pegasus SAW
Dönüş:Van-İstanbul :18:45 Direkt Ucuş

Tur 10+üzeri kişi sayısı olunca gerçekleştirilecektir. (22 kişi üzeri büyük otobüs ile gerçekleşecektir).

Van (Bian) :Tarihi Urartu’ya yol alıyoruz İlk krallık şehri Erciş’ten Tuşpa’ya Toprakkale’den Çavuştepe’ye İlk Ermeniler’den Ortaçağ Vaspuragan Ermeni Krallığı’na kadar Türk’ü, Kürt’ü, Yahudi’si, Keldani’si, Ezidi’si ile Van Gölü etrafı tarihi.Yüzebilen kedisi, peyniri, kilimi, gümüşü, Artos Dağı,Süphan Dağı(4050 m) İhtiyar Şahap,Erek Dağ’ı ile büyüleyici ,cennet diyarı Van.

1.Gün.25 Mayıs ;

Saat sabah 9:30 Van Havaalanın’da karşılama, Van kahvatısı’nın ardından Gevaş ilçesin’den Tekne ile Akdamar Adasına gidiş ,Surp Haç Kilise -Manastır gezeceğiz. Adanın tam karşısında Artos Dağı’nı fotoğraflayacağız. Dönüş Van’da çiğ köfte molası vereceğiz.Geziye (Van Kalesi) Tuşpa şehir surları ve kral I.Sardur ve Argiştini dönemi kral mezarları ve çivi yazısını görüp güneşi batıracağız.

Konaklama ve akşam yemeği.

2.Gün:26 Mayıs;

Van Gölü Gezisi.Kahvaltının ardından Bitlis Güroymak Budaklı Köyün’de termal sularda yüzen hayvanları izleyeceğiz.Tatvan’da öğle yemeği tadımlayacağız. Öğleden sonra Ahlat Selçuklu Ahlatşahlar DöneminWden kalan Anadolu’nun en büyük mezarlığını gezeceğiz.Taşın sanata dönüştüğü mezar taşları ve Ahlat taş ustaları Anadolu’da en bilindik taş ustalarıydı.Hatta Divriği Ulu Camii’yi yapanlarda kendileri idi.Ulu kümbet,Emir Bayındır Kümbet i Taş köprü .Meşhur Ahlat Bastonunu da görüp Van’a dönüş yapacağız.

Konaklama ve akşam yemeği Hilton Park Otel

Van gecelerini görmek için 21:00 otel depar ve Van geceleri’ne gidiyoruz.

3.Gün:27 Mayıs;

Urartu kenti Çavuştepe’yi ziyaret edip Çavuştepe kazısında çivi yazısını öğrenen Mustafa Kuşman amca ile tanışıp hikayesini dinleyeceğiz.
Ural-Altay kökenli olduğu tahmin edilen suyu seven bir gözü mavi bir gözü kehribar rengi, beyaz rengi ile dünyaca meşhur olan Van kedisini görüyoruz. Van’a gidip te Van kilimlerini görmeden olmaz. Şehirleşme ile kilimlerde tarihe karışmak üzere ,son yılları diyebiliriz.Öğle yemeği Aşiyan restaurantta yöresel Van yemekleri tadımlayıp Van’dan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Muradiye Şelalesini görüyoruz, Çaldıran Ovasını sırtımıza alıp bir fotoğraf çektireceğiz. İran sınırını takip ederek Tendürek Dağı volkanlarını doğayı güzelleştirdiğine tanıklık edeceğiz. Tendürek geçidini aştığınızda bir anda sizi dev Ağrı Dağ’ı karşılıyor (5137). Nuh Peygamberin tufan efsanesi ile süsleyerek yolumuza devam ediyoruz. Doğubeyazıt şehri de gözükmeye başlıyor.Doğal oluşumu çok etkileyici güneş batışına denk gelirsek değme keyfine:)

Konaklama Doğuş Otel

Akşam yemeği: El yapımı Abdigor köftesi.

4.Gün:28 Mayıs;

Sabah kahvaltının ardından İshakpaşa Sarayı’nı gezeceğiz.Osmanlı dönemi çıldır atabeklerinden Çolak Abdi Paşa tarafından inşaasına başlanmış aynı soydan gelen İshak Paşa tarafından bitirilmiş.(1685-1774) Muhteşem Kafkas,İran,İslam mimarisi ile göz kamaştıran saray , taş işçiliği ile mükemmeliyet aramış ,ustaların eserini detaylı gezeceğiz.İlk Peygamberlerden Nuh’un; tufan efsanesinin geçtiği dağ Ağrı Dağı’dır. Tufandan sonraki geminin izlerini görmeye tufan hikayesini anlatarak gezdireceğiz. Doğubeyazıt’a dönüş yapıp öğle yemeği alacağız.Saray Harman restaurantta da kebap menüsü. Van’a hareket edip havaalanına gideceğiz.

Tura dahil olanlar;
3 gece konaklama,
Kahvaltı ve tüm yemekler,
Ulaşım,
Rehberlik,
Seyahat sigortası.

Tura dahil olmayanlar;
İstanbul-Van – Ağrı-İstanbul uçak biletleri,
Şahsi harcamalar,
Alkollü alkolsüz içecekler,
Müze ve ören yeri girişler.

Daha Azını Gör