Düzenli olarak gerçekleştiğimiz gezilerimizin listesini, Tur takviminden takip edebilirsiniz.

İçinde yasadığımız şehirlerle olan ilişkimiz, şehirlerin büyümesi ve kalabalıklaşmasıyla birlikte, günden güne daha eksik ve sorunlu bir hale geldi. Hele bir de günlük yaşamın koşuşturması,  iş stresi ve dahi ulaşımda kaybedilen zaman da bunlara eklenince şehrin sokaklarına, mahallelerine, değerlerine ve hepsinden önemlisi geçmişine yabancılaştık.

Gitgide daha az yürüyoruz.

Bir süre sonra şehrimiz bizim için  geçmişi olmayan ve sürekli  şu anın  yaşandığı bir mekâna dönüşüyor.

Oysa unutuyoruz ki bu şehir  binlerce yıl boyunca ne kültürlere, ne topluluklara, ne şahsiyetlere ve ne yapılara mekân oldu.

Aslında tüm yaşanmışlıklar şehirlerin toprağına, suyuna, sokaklarına ve binalarına sindi. Sadece durup biraz etrafımıza bakmamız yaşanmışlıklardan bugüne kalan izleri fark etmemiz için yeterli. İşte bu izleri bir kere fark etti mi insan, sonrasında, bir dedektif gibi, her geçtiği sokakta bir yaşanmışlığın yeni izini fark etmeye başlar.

Biz de etrafımızdaki bu izleri bizlerin gözünden görmek isteyenler için çeşitli şehir gezileri oluşturduk. Bu gezilerin, misafirlerimizin merak ettikleri ve rehberlerimizin  dağarcıklarına yeni kattıkları bilgileri ve hatta o sıradaki gündemin etkisiyle, her defasında zenginleşen, ayrı deneyimler sunmasını hedefledik. Siz de bizimle şehirlerimizi kapı kapı, sokak sokak, semt semt keşfetmeye hazırsanız, yapacağınız tek şey sizin için derlediğimiz turlardan bir tanesini seçip bize katılacağınızı bildirmeniz.