Rehberlerimiz ile ilgili metin metninizi eklemek için buraya tıklayınız

Egemen Demircioğlu

Egemen Demircioğlu

1965 doğumlu, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. 1990’dan bu yana ülkesel kokartlı rehber. İngilizce ve fransızca çevirmen. Uzmanlık alanı, Kapalıçarşı ve civarı, Divanyolu, Beyoğlu, Galata, Üsküdar.

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.

Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.

Murat Yankı

Murat Yankı

1964 yılında Elazığ‘da doğdum. Eğitimimi İstanbul’ da Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladım.

1985 yılında İngilizce ve Fransızca dillerinden lisanslı profesyonel tercüman rehber oldum. 1995 yılında da rehberlik dillerime Japoncayı ekledim. 2004 yılında İtalyanca öğrenerek İtalya’da şarap konusunda eğitim gördüm. Aynı yıl enoturizm (şarap turizmi) konusunda çalışmalara başladım ve gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında birçok şarap temalı tura rehberlik yaptım.

Halen aktif olarak sürdürdüğüm rehberliğin dışında Kapadokya Meslek Yüksekokulu Şarap Üretim Teknolojisi Bölümünde Dünya Şarapçılığı, Yemek Şarap uyumu dersleri vermekteyim. Bu konularda değişik yerlerde çokça seminer verdim, ayrıca yayınlanmış makalelerim bulunmaktadır. Aynı zamanda teması şarap olan Kapadokya’daki şıra Kapadokya adlı butik oteli ailemle birlikte işletmekteyim.

Associazione Italiana Sommelier (İtalyan Sommelier’ler Birliği) diplomasına sahibim.

John Doe